Sukces młodych lekkoatletów

Jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale to dorobek młodych lekkoatletów Szerszenia, którzy w sobotę 16 lutego w hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce. Wśród 9 – osobowej reprezentacji Szerszenia najlepiej spisał się Dawid Żelazo, który w pchnięciu kulą 5 kg wynikiem 11,94m zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Na drugich stopniach podium ze srebrnymi medalami stanęli biegacze, Magdalena Pawłowska i Zbigniew Paul. Magda w biegu na dystansie 1000m z nowym rekordem życiowym 3:35.38, natomiast Zbyszek w biegu na dystansie 600m z czasem 1:40.16. Na najniższych stopniach podium z brązowymi medalami uplasowali się również biegacze. Jakub Kwiatkowski w biegu na dystansie 300m z czasem 43.37 oraz Cezary Marciniak w biegu na dystansie 1000m z czasem 3:05.27.

Pozostali zawodnicy również wypadli okazale. Bardzo dobry występ zaprezentowała Anna Dworak, która w skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 145cm uplasowała się na wysokim piątym miejscu, a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 5cm. Ta sama zawodniczka w drugiej konkurencji w skoku w dal zajęła szóste miejsce z wynikiem 4.58 i do brązowego medalu dzieliło ją zaledwie 10cm. Na 11 miejscu swój udział w zawodach zakończyła Izabela Kula, która w skoku wzwyż uzyskała wynik 135cm. Oliwia Głuszczuk w pchnięciu kulą 3 kg zajęła ostatecznie 13 miejsce z wynikiem 7.72, a Aleksandra Zając była 15 w biegu na 60m z czasem 8,96. Bardzo dobre wyniki uzyskali również najmłodsi zawodnicy startujący w PK ( Poza Konkurencją ). Asia Mikołajczak w biegu na dystansie 600m była druga w swojej serii uzyskując czas 1:55.45, a na tym samym dystansie Patrycja Górowska wygrywając swoją serie uzyskała czas 2:00.60 co jest jej nowym rekordem życiowym.

Występ naszych zawodników należy uznać za bardzo udany. Wysoka forma i dobre wyniki jeszcze w okresie przygotowawczym to zasługa ciężkich treningów jak również obozu sportowego.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom Piotrowi Wyrobie, Tomaszowi Pistiolisowi i Tomaszowi Dróżdżowi gratulujemy uzyskanych wyników, a biegaczom życzymy powodzenia w zbliżających się w marcu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych.