Obóz Kadry Wojewódzkiej Młodzików

W dniach 17-27 sierpnia w Poznaniu medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, a wśród nich piątka naszych zawodników spotkała się na zgrupowaniu sportowym Kadry Wojewódzkiej, zorganizowanym przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki. Celem zgrupowania było przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie sportowe do drugiej części sezonu i  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, na których zawodnicy będą walczyć o kwalifikację do Mistrzostw Polski.

 

Zawodnicy: Dawid Żelazo, pod okiem trenerów Tomasza Pistiolisa i Józefa Marcinowa, Anna Dworak pod okiem trenera Damiana Kordasiewicza oraz Magdalena Pawłowska, Cezary Marciniak i Zbigniew Paul pod okiem trenerów Marka Bialica i Piotra Wyroby uczestniczyła w intensywnych treningach dwa razy dziennie, na których kształtowali siłę, szybkość i wytrzymałość oraz doskonalili elementy techniczne w wybranych konkurencjach.

W czasie zgrupowania zawodnicy mieli okazję do spotkania się z dwoma wybitnymi reprezentantami polski w rzucie młotem: Szymonem Ziółkowskim, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Sydney, dwukrotnym Mistrzem Świata, Mistrzem Europy i wielokrotnym Mistrzem Polski oraz aktualnym Mistrzem Świata z Moskwy Pawłem Fajdkiem. Obaj panowie chętnie rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.

W czasie wolnym od treningów zawodnicy chętnie integrowali się z zawodnikami z całego naszego województwa, uczestniczyli w dwóch dyskotekach oraz mieli okazję do zwiedzenia  starego rynku oraz Term Maltańskich, na których nie zabrakło atrakcji, m.in. przejażdżki kolejką górską, zjazdy na pontonie oraz możliwość  przypatrzenia się zawodom sportowym jakim były Mistrzostwa Europy w kajak polo. Trenerzy natomiast w wolnych chwilach toczyli zacięte pojedynki międzyklubowe w grze w BULE.

Na koniec zgrupowania zostały przeprowadzone zawody sportowe, na których nasi zawodnicy nieoficjalnie poprawili swoje rekordy życiowe w swoich konkurencjach, co jest dobrym prognostykiem przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików.

2013-08-28 Zgrupowanie KWM – Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *