Powróciliśmy z obozu w Pucku

Jak co roku zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia uczestniczą w okresie wakacyjnym w zgrupowaniu sportowym. W tym roku nie mogło być inaczej. 20-osobowa grupa zawodników i zawodniczek w terminie 30.07- 11.08 wzięła udział w obozie sportowym w Pucku. Pod okiem trenerów Piotra Wyroby i Tomasza Dróżdża uczestniczyła w dwóch treningach dziennie przygotowując swoją formę do drugiej części sezonu lekkoatletycznego, który jest najważniejszy dla zawodników w kategorii młodzika.

Podczas ciężkiej pracy treningowej zawodnicy kształtowali swoją wytrzymałość, szybkość, siłę, skoczność oraz doskonalili elementy techniczne w wybranych konkurencjach. Oprócz mozolnych treningów zawodnicy mieli również czas dla siebie wykorzystując go w rozmaity sposób m.in. na: odpoczynek i regenerację sił, na poznawanie nowych znajomości z zawodnikami z innych klubów przebywających w tym samym ośrodku, na spacery, zakupy, ale w głównej mierze na plażowaniu i kąpielach, gdyż trzeba przyznać słoneczna pogoda dopisywała.

Podczas pobytu zawodnicy uczestniczyli w wycieczkach do Władysławowa i Gdyni, gdzie zwiedzali najatrakcyjniejsze miejsca m. in. Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo , aleje gwiazd sportu, Skwer Kościuszki, okręt japońskiej marynarki wojennej.

Obóz ocenić można w sposób bardzo udany. Zarówno od strony merytorycznej jak i wychowawczej. Obyło się również bez poważniejszych urazów i kontuzji. Trzeba pochwalić zawodników za wytrwałość i determinację jaką włożyli w treningi oraz za zmęczenie towarzyszącemu każdemu z nich po treningach. Wyniki osiągnięte przez zawodników w ostatnim dniu podczas sprawdzianu kontrolnego, bardzo dobrze rokują na drugą część sezonu. Trzynaście dni szybko minęło i mimo, że wielu chętnie zostałaby dłużej, trzeba było wracać.

W obozie uczestniczyli: Bednarski Przemysław, Dworak Anna, Górowska Patrycja, Kosiorek Piotr, Kula Izabela, Kwiatkowski Jakub, Marciniak Cezary, Medycka Paulina, Mikołajczak Joanna, Paul Zbigniew, Pawłowska Magdalena, Pichowicz Wojciech, Remian Igor, Walińska Marta, Walkowiak Kinga, Weg Emilia, Wirwińska Olga, Zając Aleksandra, Zieleniecka Monika, Żelazo Dawid.

Należy dodać, że piątka naszych zawodników Dworak Anna, Pawłowska Magdalena, Marciniak Cezary, Paul Zbigniew, Żelazo Dawid oraz trenerzy Tomasz Pistiolis i Piotr Wyroba zostali powołani przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki na zgrupowanie sportowe Kadry Wojewódzkiej Młodzików, które odbędzie się w dniach 17-27.08 w Poznaniu, gdzie nasi zawodnicy przygotowywać się będą do najważniejszych zawodów w sezonie tj. Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików- eliminacje do Mistrzostw Polski.

Zarząd, trenerzy i zawodnicy kierują gorące słowa podziękowania dla Pana Krzysztofa Gnacego –  radnego MiG Bogatynia i Pana Jarosława Wawryczuka- firma transportowa COSMO za wkład finansowy jaki udzieliliście Państwo naszym zawodnikom na wycieczki do Władysławowa.

2013-08 Zgrupowanie – Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *