Kempski medalistą MP !

W dniach 26-28 lipca na stadionie AZS Łódź przy upalnej pogodzie odbyła się OOM w Lekkiej Atletyce- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych ( rocznik 96-97 ). Wśród 579 lekkoatletów z 224 klubów znalazło się dwoje lekkoatletów z Szerszenia Bogatynia, którzy prawo startu w mistrzowskiej imprezie uzyskało dzięki wcześniejszemu wypełnieniu minimum kwalifikacyjnego. Znakomicie, cudownie wręcz fenomenalnie zaprezentowali się w rzucie młotem Bartosz Kempski oraz w rzucie oszczepem Sandra Wanat- podopieczni trenera Tomasza Pistiolisa.

Już w piątkowych eliminacjach do ścisłego finału przy każdej wykonywanej próbie było widać u naszych zawodników duże skupienie, koncentrację, wielką bojowość i wolę walki o jak najlepszy wynik. Forma z jaką przyjechali można powiedzieć była mistrzowska.

Bartek w eliminacjach uzyskał swoje życiowe osiągnięcie posyłając młot 5 kg na odległość 58.81m ( poprzednia życiówka wynosiła 54.09m ) i zakończył eliminacje na 2 miejscu. Również Sandra w eliminacjach uzyskała znakomity rekord życiowy w rzucie oszcepem 500g wynikiem 41.32m ( poprzedni 40.27m ). Wynik ten dał naszej zawodniczce 7 miejsce i pewny udział w sobotnim finale.

Następnego dnia jako pierwsza swoje zmagania w finale rozpoczęła Sandra. Nasza oszczepniczka w swojej najlepszej próbie uzyskała 34.69m i została sklasyfikowana na 12 miejscu w Polsce. Miejsce i wynik byłby zdecydowanie lepszy, ponieważ w trzeciej próbie oszczep poszybował w granicach 42 metrów ! Niestety, sędziowie uznali rzut za nieważny z powodu nieprzepisowego lądowania oszczepu. Szkoda ! Ale występ Sandry i jej rekord życiowy uzyskany w eliminacjach oraz 12 miejsce w Polsce należy uznać za jak najbardziej udany.

W niedzielę do rywalizacji przystapił Bartek, który był w życiowej formie. W pierwszej próbie uzyskał 58.33 m. W drugiej kolejce, jak się potem okazało nasz zawodnik oddał najdalszy rzut i po raz drugi w tych mistrzostwach poprawił rekord życiowy ustanawiając wspaniały wynik 60.68m ! Odległość ta po dwóch próbach dawała naszemu zawodnikowi trzecie miejsce. W kolejnych czterech próbach zawodnik nie porawił wyniku, ale żadnemu z innych przeciwników, którzy byli za nim nie udało się uzyskać lepszego wyniku od Bartka. I wszystko stało się jasne. Jest medal ! Bartek brązowym medalistą Mistrzostw Polski ! Niedowilżanie, wielka radość, euforia trwała jeszcze długo po zakończonych zawodach. Jest to 14 medal Mistrzostw Polski w 13-letniej historii klubu Szerszeń.

Naszym zawodnikom i trenerowi Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy historycznego występu w zawodach i godnego reprezentowania naszego klubu? Szerszeń ? oraz Miasta i Gminy Bogatynia podczas Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *