Miesiąc: Grudzień 2013

Podsumowanie sezonu

13 grudnia w kręgielni przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaproszeni goście, władze miasta, trenerzy, działacze, rodzice, a przede wszystkim zawodnicy spotkali się by w kameralnej i przyjaznej atmosferze podsumować działalność klubu w sezonie 2013. Jak co roku spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele  św. Maksymiliana Marii Kolbego, w której ksiądz proboszcz Robert Serafin przewodniczył w intencji zawodników, trenerów i rodziców.

ZOBACZ FILM – MKS Szerszeń dla Agaty

Zdjęcia

Tuż po niej rozpoczęła się główna część wieczoru, w której na wstępie Prezes Klubu Piotr Wyroba przywitał wszystkich przybyłych gości, m. in. Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza, Sekretarza Gminy Pana Daniela Fryca oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Konrada Wysockiego.

Podczas przemówienia Prezes Klubu wspomniał, że rok 2013 obfitował w wiele startów i przyniósł pod względem sportowym wiele niezapomnianych, wzruszających i szczęśliwych chwil, z których odniesionych sukcesów i wyników możemy być dumni.

Klub mógł się poszczycić medalem Mistrzostw Polski Bartosza Kempskiego wywalczonego w rzucie młotem podczas Mistrzostw Polski w Łodzi. Medal zdobyty przez naszego zawodnika jest 14 medalem tej rangi w 13- letniej historii klubu. Natomiast w zawodach rangi wojewódzkiej i międzywojewódzkiej zawodnicy w minionym sezonie zdobyli w sumie 24 medale: 8 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych.

Wspomniał również, że w nasze szeregi wstępuje coraz więcej młodych i utalentowanych adeptów lekkiej atletyki, którzy pragną jak ich starsi koledzy i koleżanki rozwijać w sobie swoją pasję jaką jest lekkoatletyka i sięgać jej najwyższych celów.

Podczas spotkania nastąpiło również podziękowanie i pożegnanie z kończącą czynnie uprawiającą lekką atletykę Agatą Wiśniewską, która po pięcioletniej przygodzie uwieńczoną wieloma sukcesami postanowiła odwiesić kolce na kołek.

Prezes Klubu serdecznie podziękował zawodnikom, trenerom, działaczom i sympatykom naszego klubu za tak owocną pracę w mijającym sezonie lekkoatletycznym. Jednocześnie zachęcił wszystkich do dalszej wytężonej pracy, życząc dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2014.

Wszyscy zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Po wystąpieniu Prezesa Klubu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz, który podziękował trenerom i zawodnikom wszystkich osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Miasta i Gminy Bogatynia na arenach sportowych. Życzył również dużo zdrowia, wiele dalszych sukcesów, a także spełnienia wszelkich planów i zamierzeń, zarówno tych sportowych jak i osobistych. Na koniec Pan Burmistrz sprawił wszystkim ogromną niespodziankę wręczając wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom piękne dresy sportowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

Również Sekretarz Gminy Pan Daniel Fryc w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkich osiągniętych wyników i życzył sukcesów w kolejnym roku oraz zdrowia, siły i wiary w realizację życiowych i sportowych marzeń.

Podsumowanie działalności klubu w mijającym sezonie, w poszczególnych punktach przedstawia się następująco:

Finansowanie:

Obecnie klub realizuje swoje cele ze środków:

  • Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia
  • Dolnośląskiej Federacji Sportu
  • Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Baza sportowa:

  • Klub nie posiada własnych obiektów sportowych, natomiast korzysta z:
  • Stadionu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz sal i boisk sportowych bogatyńskich szkół.

Stypendia sportowe:

Przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pana Andrzeja Grzmielewicza dla najlepszych sportowców naszej gminy. W programie stypendialnym uczestniczyli:

  • Bednarski Przemysław
  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Kosiorek Piotr
  • Kwiatkowski Jakub
  • Mikołajczak Joanna
  • Wanat Sandra
  • Wiśniewska Agata

Udział w zawodach sportowych:

Halove Stredy, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Zimowy Sprawdzian Przełajowy, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach Przełajowych, Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych, Ogólnopolski Bieg Przełajowy, Memoriał Wilhelma Nowickiego, Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny, Wrocławska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych, Memoriał Malanowskiego i Ząbeckiego, Mloda Europa, Europa Marathon, Otwarte Mistrzostwa Warszawy w wielobojach, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Miting pożegnania wakacji, Miting inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Miting Ogólnopolski- Memoriał Kordy i Krzyżaka, Mistrzostwa Polski Młodzików, Międzynarodowy Mecz Młodzików, Przełajowy Bieg Niepodległości.

Klasy sportowe:

  • Kempski Bartosz- młot 5kg- II
  • Dworak Anna- 300m- III
  • Kosiorek Piotr- 100m- III
  • Bednarski Przemysław- 800m- IV
  • Marciniak Cezary- 600m- IV
  • Paul Zbigniew- 600m- IV
  • Pawłowska Magdalena- 600 i 1000m- IV
  • Popławski Radosław- kula 5kg- IV
  • Żelazo Dawid- kula 5kg- IV
  • Kula Izabela- wzwyż- V

Rekordy klubu:

  • Kempski Bartosz- rzut młotem 5kg- 60.68m
  • Kosiorek Piotr- 200m- 23.75s
  • Wanat Sandra- rzut oszczepem 500g- 41.32m
  • Dworak Anna- 4- bój- 1992pkt
  • Żelazo Dawid- rzut dyskiem 1,5kg- 29.80m
  • Pawłowska Magdalena- 1000m- 3:18.20s
  • Kosiorek Piotr- 100m- 11.53s
  • Marciniak Cezary- 400m- 56.50s

Zawodnicy powołani przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki do Kadry Wojewódzkiej:

  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew
  • Pawłowska Magdalena
  • Wanat Sandra
  • Wiśniewska Agata
  • Żelazo Dawid

Obozy sportowe:

  • Odbyły się dwa obozy: Zimowy w Świeradowie Zdrój  oraz letni w Pucku, w których uczestniczyło 38 zawodników.

Zawodnicy obozów Kadry Wojewódzkiej:

  • Wiśniewska Agata
  • Wanat Sandra
  • Kempski Bartosz
  • Żelazo Dawid
  • Dworak Anna
  • Pawłowska Magdalena
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew

Zawodnicy Mistrzostw Polski:

  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew
  • Pawłowska Magdalena
  • Wanat Sandra
  • Żelazo Dawid

Medale zdobyte podczas zawodów rangi mistrzowskiej:

  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych:

Kempski Bartosz, rzut młotem- brąz

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:

Dworak Anna, skok wzwyż- złoto

Dworak Anna, 300m- brąz

Marciniak Cezary, bieg na 1000m- brąz.

  • Międzywojewódzkie Eliminacje do OOM:

Wanat Sandra, rzut oszczepem- brąz.

  • Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Junorów Młodszych:

Kempski Bartosz, rzut młotem- złoto

Popławski Radosław, rzut dyskiem- złoto

Wiśniewska Agata, rzut oszczepem- złoto

Kosiorek Piotr, 100m- srebro

Wanat Sandra, rzut oszczepem- srebro

Wiśniewska Agata, rzut dyskiem- srebro

Kosiorek Piotr, 200m- brąz

Popławski Radosław, pchnięcie kulą- brąz

  • Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:

Marciniak Cezary, 1000m- złoto

Paul Zbigniew, 600m- złoto

Żelazo Dawid, pchnięcie kulą- złoto

Pawłowska Magdalena, 1000m- srebro

Dworak Anna, 300m- brąz

  • Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych:

Kempski Bartosz, pchnięcie kulą- brąz

  • Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:

Żelazo Dawid, pchnięcie kulą- złoto

Pawłowska Magdalena, 1000m- srebro

Paul Zbigniew, 600m- srebro

Kwiatkowski Jakub, 300m- brąz

Marciniak Cezary, 600m- brąz

Współzawodnictwo sportowe:

We współzawodnictwie sportowym Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików klub z dorobkiem 13 pkt uplasował się na 13 miejscu  wśród klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

We współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z dorobkiem 25 pkt klub uplasował się na 12 miejscu na Dolnym Śląsku.

Sponsorzy i partnerzy:

  • Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
  • Dyrektor ZSzOI Pani Irena Komarnicka
  • Firma transportowa JAMM Pan Mariusz Janusz
  • Krajowy transport osób Pan Gustaw Awłas
  • Salon fryzjerski MERLIN pan Wojciech Walczak
  • Salon fryzjerski Studio M pani Marzena Biedrońska
  • Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia
  • Salon fryzjerski  Studio Cosmo Styl pani Agnieszka Wawryczuk
  • Strefa PC pani Agata Flaga
  • Bogatyński Ośrodek Kultury Pani Marta Cholewińska
  • Centrum Urody Pan Henryk Seńczuk
  • Diyar Kebab Bar Restauracja pan Kacraman Abdulah
  • Apteka IMPULS
  • Citronex I sp. zo.o

Osiągnięcia zawodników w sezonie 2013:

Kempski Bartosz

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w rzucie młotem.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie młotem.
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą.

Żelazo Dawid

  • 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w pchnięciu kulą .
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w pchnięciu kulą.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w rzucie dyskiem .
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie dyskiem.

Wanat Sandra

  • 12 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w rzucie oszczepem.
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie oszczepem.

Dworak Anna

  • 22 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300m.
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż .
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 300m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 300m.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 100m.
  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku wzwyż.
  • 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku w dal.
  • 6 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Młodzików w 4-boju.

Marciniak Cezary

  • 21 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 600m.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Pawłowska Magdalena

  • 21 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 1000m.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 600m.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 12 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Paul Zbigniew

  • 26 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików ) w biegu na 600m
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Wiśniewska Agata

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów  w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów w rzucie dyskiem.

Popławski Radosław

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie dyskiem.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą .
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą.
  • 8 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w pchnięciu kulą.

Kosiorek Piotr

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 100m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 200m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w biegu na 100m.
  • 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 60m.

Kwiatkowski Jakub

  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 300m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie oszczepem.

Bednarski Przemysław

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 800m.

Kula Izabela

  • 6 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w skoku wzwyż.
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż.
  • 11 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku wzwyż.

Zając Aleksandra

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w skoku w dal.
  • 15 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 60m.
  • 7 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku w dal.

Pichowicz Wojciech

  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż.

Mikołajczak Joanna

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 5 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Górowska Patrycja

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 4 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Weg Emilia

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 15 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 8 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.

Wirwińska Olga

  • 14 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 9 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Sopoćko Beata

  • 17 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 8 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Walińska Marta

  • 20 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 7 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Zieleniecka Monika

  • 5 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Życzenia świąteczne

Zarząd MKS Szerszeń Bogatynia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, sympatykom Klubu i ich rodzinom życzy wesołych, zdrowych, pełnych ciepła i radości świąt, spędzonych w  miłej, spokojnej i rodzinnej atmosferze, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń, szczęścia nie tylko w święta, ale przez cały kolejny rok, samych dobrych chwil w życiu osobistym oraz satysfakcji z osiągnięć sportowych i zawodowych. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Życzenia

Zarząd MKS Szerszeń Bogatynia wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, sympatykom Klubu oraz ich rodzinom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzy spokoju i wytchnienia, a także radosnych spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Niechaj magiczna moc Wigilijnego Wieczoru wypełni wszystkie serca miłością, dającą radość i odpoczynek. A w Nowym Roku życzymy sukcesów sportowych i zawodowych oraz pomyślności i spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie czasem spokoju i obdaruje szczęściem oraz wszelką pomyślnością.

Gościnnie w Jeleniej Górze

W dniu 05.10.2013r na nowo przebudowanym stadionie w Jeleniej Górze odbył się Międzynarodowy Mecz Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wzięła udział 12- osobowa grupa zawodniczek i zawodników z MKS Szerszeń Bogatynia, która na koniec sezonu ustanowiła kilka ciekawych wyników uwieńczonych nowymi choć nieoficjalnymi rekordami życiowymi. I tak:

W biegu dziewcząt na dystansie 600m wystartowało pięć naszych zawodniczek. Najlepsza wśród całej stawki okazała się młodziczka Magdalena Pawłowska, która nie miała sobie równych i wygrała bieg z bardzo dobrym czasem 1:42.54 s, co jest rekordem życiowym poprawionym o 1,8 s.

Również znakomicie w kategorii dzieci starszych zaprezentowały się pozostałe nasze zawodniczki, które tak jak Magda poprawiły swoje rekordy życiowe.

Patrycja Górowska, która po zawodach została okrzyknięta bohaterką ze względu na ukończenie biegu mimo urazu kostki jakiego doznała tuż po starcie uzyskała czas 1:45,77 s, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tą kategorię wiekową. Patrycja po biegu została odwieziona do szpitala, gdzie w wyniku rozdarcia skóry nałożono jej 10 szwów.

Joanna Mikołajczak w tym biegu uzyskała rezultat 1:47.38 s, Emilia Weg 1:48.49 s, a Olga Wirwińska 1:58,46 s. Niewiele, bo 0,17 s zabrakło do życiówki Marcie Walińskiej, która w kategorii dzieci starszych w biegu na dystansie 300m uzyskała czas 48.67 s. Na tym samym dystansie młodzik Cezary Marciniak jako pierwszy przekroczył linię mety osiągając znakomity wynik 38.77 s. W tej samej kategorii wiekowej Aleksandra Zając w skoku w dal uzyskała wynik 4,22 m.Bardzo dobrze zaprezentował się w swoim trzecim starcie młodzik Wojciech Pichowicz w konkurencji skoku wzwyż, który poprawił swoją życiówkę o 10 cm pokonując poprzeczkę na wysokości 1.65 m.

W konkurencji pchnięcia kulą 5 kg dziewiąty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Dawid Żelazo nie dał szans swoim rywalom i udowodnił swoją wyższość wśród rówieśników na Dolnym Śląsku oddając najdłuższe pchnięcie w konkursie 13.04 m. W tej samej konkurencji, ale kulą o 2 kg lżejszą Kinga Walkowiak osiągnęła odległość 7,58 m.

Marcel Kuchciak w swoich pierwszych zawodach w barwach Szerszenia zaprezentował się w dwóch biegach. Najpierw w biegu na dystansie 100m uzyskał wynik 14.42 s, natomiast w biegu na dystansie 300m osiągnął czas 47,94 s.

Naszym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy udanego występu na koniec sezonu życząc dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2014.