Miesiąc: Grudzień 2014

Szerszeń podsumował sezon 2014

12 grudnia w kręgielni przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaproszeni goście, władze miasta, trenerzy, działacze, rodzice, a przede wszystkim zawodnicy spotkali się by podsumować działalność klubu w sezonie 2014.

Jak co roku spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele  św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji zawodników, trenerów, działaczy i rodziców.

 

Zaraz po niej rozpoczęła się główna część wieczoru, w której na wstępie Prezes Klubu Piotr Wyroba przywitał wszystkich przybyłych gości, m. in. Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Konrada Wysockiego oraz zawodników i ich rodziców.

W przemowie prezes klubu wspomniał m. in. że miniony sezon lekkoatletyczny klubu obfitował w wiele startów i pod względem sportowym przyniósł wiele niezapomnianych, wzruszających i niesamowitych chwil. Zawodnicy Szerszenia Bogatynia w imprezach rangi mistrzowskiej stawali 27- krotnie na podium zdobywając 8 złotych, 13 srebrnych i 6 brązowych medali. Wspomniano, że w tym roku została przekroczona liczba 100 zawodników, którzy w 14-letnij historii reprezentowało klub w Mistrzostwach Polski.

Zaznaczył, że w szeregi naszego klubu wstępują młodzi i utalentowani adepci królowej sportu. Podobnie jak ich starsi koledzy i koleżanki chcą oni rozwijać w sobie swoją pasję jaką jest lekkoatletyka i sięgać jej najwyższych celów.

Prezes klubu w imieniu swoim, zarządu klubu Pana Jerzego Kacperskiego i Damiana Czarnieckiego oraz trenerów Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża serdecznie podziękował zawodnikom i sympatykom naszego klubu za tak owocną pracę w mijającym sezonie lekkoatletycznym. Podziękował rodzicom za wyrozumiałość i za wspieranie swoich dzieci w samorealizacji ich marzeń i celów.

Mamy nadzieję, że następny jubileuszowy 15 rok naszego istnienia przyniesie nam wiele radosnych chwil i że będzie jeszcze bogatszy w sukcesy. Zachęcił wszystkich do dalszej wytężonej pracy. Życzył wszystkim dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2015. Życzył spełnienia wszelkich planów i zamierzeń, zarówno tych sportowych jak i osobistych. Zawodnikom życzył pobijania swoich rekordów życiowych, zaangażowania w trening, ale przede wszystkim zdrowia i satysfakcji ze stawania się coraz lepszym.

Podczas prezentacji wszyscy zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi trofeami i oraz nagrodami w postaci klubowych czapek i rękawiczek oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, Salon fryzjerski MERLIN Pan Wojciech Walczak, Salon fryzjerski Studio M Pani Marzena Biedrońska, Centrum Atelier Urody EFFECT Państwo Henryk & Sylwia Seńczuk, Salon fryzjerski  Studio Cosmo Styl Pani Agnieszka Wawryczuk, Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia Pan Dominik Barbachowski, Strefa PC Pani Agata Flaga, Bogatyński Ośrodek Kultury, Diyar Kebab Bar Restauracja Pan Kacraman Abdulah, Księgarnia Powszechna I. Smalec R. Seskowicz S.C. , Apteka IMPULS.

Pan Burmistrz Andrzej Grzmielewicz w swojej przemowie pogratulował zawodnikom i trenerom dotychczasowych osiągnięć i godnego reprezentowania Miasta i Gminy Bogatynia na arenach sportowych.  Jest przekonany, że pasja, praca, trud i oddanie w sportowy rozwój zawodnika pozwoliły osiągnąć w minionym sezonie tak dobre wyniki sportowe. Życzył dużo zdrowia, wielu dalszych sukcesów i osobistego szczęścia, a także siły i wiary w realizację marzeń. Na zakończenie Pan Burmistrz wręczył wszystkim zawodnikom ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia plecaki z logiem klubu.

Podczas spotkania nastąpiło również podziękowanie i pożegnanie z kończącym swoją przygodę z lekką atletykę Przemysławem Bednarskim, który po czteroletniej przygodzie z tym sportem postanowił odwiesić kolce na kołek.

Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna na której szczegółowo została omówiona działalność klubu w 2014 roku oraz pokaz filmu przedstawiający mijający sezon klubowy.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił naszym trenerom Pan Wojciech Pichowicz, który w imieniu swoim i wszystkich rodziców na ręce prezesa klubu wręczył przepiękny szklany dyplom z wyrazami uznania oraz podziękowań za wkład pracy oraz osobiste zaangażowanie w prowadzeniu młodych sportowców.

Po części oficjalnej zawodnicy przystąpili do konsumpcji pizzy oraz do współzawodnictwa gry w kręgle i bilard.

FILM – MKS Szerszeń Bogatynia 2014

FILM – MKS Szerszeń dla Przemka

ZDJĘCIA – zakończenie sezonu 2014

Podsumowanie działalności klubu w mijającym sezonie, w poszczególnych punktach przedstawia się następująco:

Finansowanie:

  • Klub realizuje swoje cele ze środków:
  • Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia,
  • Dolnośląskiej Federacji Sportu,
  • Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki,
  • Środków własnych.

Baza sportowa:

  • Klub nie posiada własnych obiektów sportowych. Korzysta natomiast z:
  • Stadionu i sprzętu sportowego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni,
  • Siłowni przy ulicy Sportowej,
  • Sal i boisk sportowych Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie.

Stypendia sportowe:

Przyznawane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia dla najlepszych sportowców naszej gminy. W programie stypendialnym uczestniczyli:

  • Bartosz Kempski
  • Anna Dworak
  • Cezary Marciniak
  • Dawid Żelazo
  • Radosław Popławski
  • Magdalena Pawłowska
  • Sandra Wanat
  • Piotr Kosiorek

Udział w zawodach sportowych:

Zawodnicy 28- krotnie wyjeżdżali na zawody reprezentując klub oraz Miasto i Gminę Bogatynia w Polsce i poza jej granicami. Przejechaliśmy łącznie około 7400 km.

Halove Stredy- 5 razy, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach Przełajowych, Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych, Memoriał Wilhelma Nowickiego, Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny, wiosna wielobojowa, Wrocławska Olimpiada Młodzieży, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Mistrzostwa Polski Juniorów, Liga Juniorów I rzut + miting, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, Liga Juniorów II rzut + miting, Wieloboje, Memoriał Malanowskiego i Ząbeckiego, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Jesienne Wieloboje, Miting inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, Międzynarodowy Mecz młodzików Polska- Niemcy- Czechy, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Polski Młodzików, Międzynarodowy Mecz Młodzików, Pomarańczowy Miting.

Klasy sportowe:

Nowe klasy sportowe uzyskało w tym roku 9 zawodników.

  • Kempski Bartosz- młot 6 kg- I klasa
  • Dworak Anna- 300m- II klasa
  • Kosiorek Piotr- 100m- II klasa
  • Marciniak Cezary- 300m ppł- II klasa
  • Wanat Sandra- oszczep 600g- II klasa
  • Żelazo Dawid- dysk 1 kg- II klasa
  • Pawłowska Magdalena- 600m- III klasa
  • Górowska Patrycja- 600m- III klasa
  • Weg Emilia- 300m- IV klasa

Rekordy klubu:

Ustanowiono 15 nowych rekordów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  • Kempski Bartosz- młot 6kg- 60.46m
  • Kosiorek Piotr- 100m- 11.19s
  • Kosiorek Piotr- 200m- 23.60s
  • Dworak Anna- 7bój- 3939 pkt
  • Dworak Anna- 3skok- 10.91m
  • Dworak Anna- w dal- 5.22m
  • Dworak Anna- 100m ppł- 15.58s
  • Pawłowska Magdalena- 1000m- 3:11.20s
  • Oliasz Katarzyna- młot 3kg- 32.79m
  • Żelazo Dawid- dysk 1,5 kg- 33.96m
  • Wirwińska Olga- 3km chód- 19:07.61s
  • Marciniak Cezary- 200m- 23.67s
  • Marciniak Cezary- 300m- 36.47s
  • Marciniak Cezary- 300m ppł- 39.77s
  • Marciniak Cezary- 400m- 55.76s

Zawodnicy powołani przez DZLA do kadry juniorów i młodzików:

  • Dawid Żelazo
  • Wojciech Pichowicz
  • Magdalena Pawłowska
  • Cezary Marciniak
  • Patrycja Górowska
  • Piotr Kosiorek
  • Bartosz Kempski

Obozy sportowe:

  • Duszniki Zdrój- obóz zimowy
  • Rewal- obóz letni

Zawodnicy Mistrzostw Polski:

  • Cezary Marciniak
  • Wojciech Pichowicz
  • Bartosz Kempski
  • Sandra Wanat
  • Anna Dworak
  • Patrycja Górowska
  • Piotr Kosiorek
  • Magdalena Pawłowska
  • Olga Wirwińska

Medale zdobyte podczas zawodów rangi mistrzowskiej:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

  • Żelazo Dawid, pchnięcie kulą 5 kg- złoto
  • Wirwińska Olga, 3 km chód- złoto
  • Marciniak Cezary, 300m ppł- srebro
  • Pawłowska Magdalena, 600m- srebro
  • Pichowicz Wojciech, skok wzwyż- srebro
  • Żelazo Dawid, rzut dyskiem 1 kg- srebro
  • Górowska Patrycja, 600m- brąz

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych

  • Kempski Bartosz, rzut młotem 6 kg- srebro
  • Wanat Sandra, rzut oszczepem 600g- srebro
  • Kosiorek Piotr, 100m- srebro
  • Popławski Radosław, rzut dyskiem 1,5 kg- brąz
  • Dworak Anna, 100m- brąz

Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików

  • Żelazo Dawid, pchnięcie kulą 5 kg- złoto
  • Pichowicz Wojciech, skok wzwyż- złoto
  • Pawłowska Magdalena, 600m- złoto
  • Żelazo Dawid, rzut dyskiem 1kg- srebro
  • Górowska Patrycja, 600m- srebro
  • Marciniak Cezary, 300m- brąz

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików

  • Marciniak Cezary, 600m- złoto
  • Żelazo Dawid, pchnięcie kulą 5 kg- złoto
  • Górowska Patrycja, 1000m- złoto
  • Pawłowska Magdalena, 1000m- srebro
  • Pichowicz Wojciech,  skok wzwyż- srebro

Halowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych

  • Dworak Anna, skok wzwyż- srebro
  • Bednarski Przemysław, 600m- srebro
  • Paul Zbigniew, 600m- brąz

Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w biegach przełajowych

  • Pawłowska Magdalena- brąz

Współzawodnictwo sportowe:

We współzawodnictwie sportowym Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na 34 sklasyfikowane kluby z województwa dolnośląskiego i lubuskiego, Szerszeń Bogatynia z dorobkiem 20pkt uplasował się na 8 miejscu, natomiast w województwie dolnośląskim na 24 kluby na znakomitym 4 miejscu. We współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z dorobkiem 40pkt Szerszeń Bogatynia uplasował się na 11 miejscu na Dolnym Śląsku.

Sponsorzy i partnerzy:

  • Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
  • Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
  • Krajowy transport osób Pan Gustaw Awłas
  • Salon fryzjerski MERLIN Pan Wojciech Walczak
  • Salon fryzjerski Studio M Pani Marzena Biedrońska
  • Centrum Atelier Urody EFFECT Państwo Henryk & Sylwia Seńczuk
  • Salon fryzjerski  Studio Cosmo Styl Pani Agnieszka Wawryczuk
  • Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia
  • Strefa PC Pani Agata Flaga
  • Bogatyński Ośrodek Kultury
  • Diyar Kebab Bar Restauracja Pan Kacraman Abdulah
  • Apteka IMPULS
  • Księgarnia Powszechna I. Smalec R. Seskowicz S.C.
  • Firma transportowa JAMM Pan Mariusz Janusz
  • Dyrektor ZSzOI Pani Irena Komarnicka
  • Piko Sport ERREA Showroom

Osiągnięcia zawodników w 2014 roku:

Cezary Marciniak- kategoria młodzik

  • 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300m ppł.
  • 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m ppł.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.

Wojciech Pichowicz- kategoria młodzik

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.
  • 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku wzwyż.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
  • 7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m ppł.

Bartosz Kempski- kategoria junior

  • 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie młotem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.

Anna Dworak- kategoria junior młodszy

  • 13 miejsce w Mistrzostwach Polski w 7- boju.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m ppł.
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Sandra Wanat- kategoria junior

  • 13 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie oszczepem.

Patrycja Górowska- kategoria młodzik

  • 15 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
  • 6 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

Piotr Kosiorek- kategoria junior młodszy

  • 18 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100m.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
  • 5 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 200m.

Magdalena Pawłowska- kategoria młodzik

  • 27 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w bieguna 600m.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych

Olga Wirwińska- kategoria młodzik

  • Udział w Mistrzostwach Polski- niesklasyfikowana.
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w chodzie na 3km.
  • 14 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.

Dawid Żelazo- kategoria młodzik

  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w pchnięciu kulą.
  • 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie dyskiem.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.

Radosław Popławski- kategoria junior młodszy

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
  • 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.

Przemysław Bednarski- kategoria junior młodszy

  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.

Zbigniew Paul- kategoria junior młodszy

  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.

Monika Zieleniecka- kategoria młodzik

  • 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m.
  • 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Emilia Weg- kategoria młodzik

  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.

Katarzyna Oliasz- kategoria młodzik

  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie młotem.
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.

Joanna Mikołajczak- kategoria młodzik

  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.

Aleksandra Zając- kategoria młodzik

  • 7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku w dal.
  • 6 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.
  • 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.

Marta Walińska- kategoria młodzik

  • 17 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 19 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Weronika Szwed- kategoria młodzik

  • 19 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.
  • 20 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 100m.
  • 23 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
  • 23 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Karol Górowski- kategoria dziecko młodsze

  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

Zuzanna Brzuchalska- kategoria dziecko młodsze

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa  w biegach przełajowych.
  • 1 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.

Kamil Walczak- kategoria- dziecko starsze

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 2 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w skoku w dal.

Beata Sopoćko- kategoria dziecko starsze

  • 1 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w biegu na 60m.
  • 2 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w skoku w dal.

Izabela Sopocko kategoria dziecko starsze

  • 7 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w biegu na 60m.

Maciej Wolniewicz, Remigiusz Spich, Karol Kaczor, Aniela Smolarek, Klaudia Bojarun, Wiktoria Brendowska, Sara Nowińska, Marcel Kuchciak- jeszcze bez osiągnięć.

Życzenia

Zarząd MKS Szerszeń Bogatynia wszystkim zawodnikom, trenerom, sympatykom klubu oraz ich rodzinom z okazji nadchodzących ŒŚwiąt Bożego Narodzenia pragnie przesłać Wam najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące ŒŚwięta będą dla każdego z Was niezapomnianym czasem spędzonym bez poœpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wœród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich dla Was osób.

A wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy każdemu z Was również dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów sportowych i zawodowych. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

Miting w Jabloncu.

6 grudnia na hali lekkoatletycznej w czeskim Jabloncu odbył się coroczny Pomarańczowy Miting w lekkiej atletyce. W ramach odskoczni od treningów w zawodach wzięło udział 15 zawodników naszego klubu.

 

 

 

 

Na podium w swoich konkurencjach znaleźli się:

Dawid Żelazo, który powoli powraca po kontuzji do dobrej dyspozycji i w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą tym razem 4 kg i wynikiem 15.67 m zajął 1 miejsce. Patrycja Górowska zajęła 2 miejsce w biegu na dystansie 800m z dobrym czasem 2:27.54 s oraz Wojciech Pichowicz w skoku wzwyż, który skokiem na wysokość  1.73 m zajął 3 miejsce.

Poniżej prezentujemy wyniki pozostałych zawodników:

Młodzicy:

  • Joanna Mikołajczak- 800m- 2:40.21 s
  • Wiktoria Brendowska- 300m- 47.07 s
  • Emilia Weg- 300m- 49.40 s
  • Klaudia Bojarun- 300m- 49.97 s
  • Olga Wirwińska- 300m- 54.01 s

Dzieci starsze:

  • Sara Nowińska- 300m- 49.23 s
  • Remigiusz Spich- 800m- 2:39.76 s
  • Karol Kaczor- wzwyż- 1.55 m
  • Kamil Walczak- skok w dal- 4.65 m
  • Izabela Sopoćko- skok w dal- 3.70 m
  • Beata Sopoćko- skok w dal- 2.68 m

Dzieci młodsze:

  • Karol Górowski- 3-bój- 60m- 10.00 s, 300m- 51.91 s, rzut piłka lekarską- 6.40m