Miesiąc: Grudzień 2015

Podsumowaliśmy sezon 2015

11 grudnia w kręgielni przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi lekkoatleci bogatyńskiego ?Szerszenia? spotkali się na uroczystości podsumowania sezonu 2015.

Spotkanie poprzedziła Msza Święta w intencji zawodników, trenerów, działaczy i rodziców. Zaraz po niej rozpoczęła się główna część uroczystości, na której Prezes Piotr Wyroba przywitał wszystkich zaproszonych gości m. in. skarbnika gminy Pana Andrzeja Remiana.

 

W czasie uroczystości wspomniał, że miniony sezon lekkoatletyczny klubu obfitował w wiele startów i pod względem sportowym przyniósł wiele niezapomnianych, wzruszających i niesamowitych chwil. Zawodnicy Szerszenia godnie reprezentowali się na stadionach całej Polski i najlepiej jak tylko potrafili godnie rywalizowali z zawodnikami w całym kraju. W imprezach rangi mistrzowskiej stawali 21- krotnie na podium zdobywając 8 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych medali.

Spotkanie było też okazją do wręczenia upominków i podziękowań wszystkim, którzy na ten sukces zapracowali. Wręczono piękne pamiątkowe trofea wykonane przez firmę Champion z Jeleniej Góry oraz zakupione przez klub klubowe polówki od partnera Piko Sport Errea Showroom. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Prezes klubu w imieniu swoim, zarządu klubu Pana Jerzego Kacperskiego i Damiana Czarnieckiego oraz trenerów Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża serdecznie podziękował zawodnikom i sympatykom naszego klubu za tak owocną pracę w mijającym sezonie lekkoatletycznym. Podziękował rodzicom za wyrozumiałość i za wspieranie swoich dzieci w samorealizacji ich marzeń i celów.

Skarbnik Gminy Pan Andrzej Remian w imieniu Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz w swoim wręczył dyplomy, na których pogratulował wspomnianych osiągnięć oraz podziękował za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Bogatynia na arenach sportowych. Wspomniał, że jest pełen podziwu dla ogromnego zaangażowania, uporu, pracy, wysiłku podczas zawodów i treningów. Zaznaczył, że sukcesy zawsze przynoszą zadowolenie, ale należy pamiętać, że są one nie tylko sukcesami zawodników, ale również trenerów, którzy tworząc dobry klimat i atmosferę przygotowują do zawodów. W nowym roku życzył nieugiętej woli stawania się coraz lepszym sportowcem i życzył dalszych sukcesów i wytrwałości.

Podczas spotkania nastąpiło również podziękowanie i pożegnanie z kończącym swoją przygodę z lekką atletyką Radosławem Popławskim, który po pięcioletniej przygodzie z tym sportem postanowił odwiesić buty na kołek.

Również na stadionie lekkoatletycznych nie zobaczymy:  Dawida Żelazo, Olgi Wirwińskiej, Katarzyny Oliasz, Emilii Weg, Klaudii Bojarun, Macieja Woniewicza, Anieli Smolarek. W/ w zawodnicy postanowili bez większych i poważniejszych powodów opuścić szeregi klubu na rzecz wolnego czasu.

Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna, na której szczegółowo została omówiona działalność klubu w 2015 roku oraz pokaz filmu przedstawiający mijający sezon klubowy.

2015-12-11 Podsumowanie sezonu 2015 – zdjęcia

MKS Szerszeń Bogatynia 2015 – film

MKS Szerszeń Bogatynia 2015 dla Radzia – film

 

Podsumowanie działalności klubu w mijającym sezonie, w poszczególnych punktach przedstawia się następująco:

Finansowanie:

Klub realizuje swoje cele statutowe ze środków:

  • Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia
  • Dolnośląskiej Federacji Sportu
  • Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • Środków własnych

Baza sportowa:

Klub nie posiada własnych obiektów sportowych. Korzysta natomiast:

  • ze stadionu i sprzętu sportowego przy Ośrodku Sportu i  Rekreacji w  Bogatyni,
  • siłowni przy ulicy Sportowej,
  • sal i boisk sportowych Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1,  Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie

Udział w zawodach:

Halove Stredy- Jablonec 5 razy, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów- Jablonec, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików- Wałbrzych, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach Przełajowych- Żary, Halowy Miting Ogólnopolski- Spała, Halowe Miting Ogólnopolski- Łódź, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów- Toruń, Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych- Lwówek Śląski, Memoriał Wilhelma Nowickiego- Zgorzelec, Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny, Wiosna wielobojowa- Wrocław, Wrocławska Olimpiada Młodzieży- Wrocław, Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików- Wrocław, Memoriał Edwarda Listosa- Wrocław, Mistrzostwa Polski Juniorów- Biała Podlaska, Liga Juniorów II rzut + miting- Zielona Góra, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych- Bogatynia, Memoriał Malanowskiego i Ząbeckiego- Wrocław, Miting Ogólnopolski o Róże Kutna- Kutno, Otwarte Mistrzostwa Juniorów- Kraków, Miting Okręgowy- Poznań, Ogólnopolski Miting Wakacyjny- Sosnowiec, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych- Łódź, Jesienne Wieloboje- Zielona Góra, Miting inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego- Wrocław, Międzynarodowy Mecz Młodzików- Jablonec., Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików- Wrocław, Mistrzostwa Polski Młodzików- Radom.

Klasy sportowe:

W tym roku 19 zawodników uzyskało następujące klasy sportowe

  • I klasa- Bartosz Kempski
  • II klasa- Marciniak Cezary, Wojciech Pichowicz
  • III klasa- Wanat Sandra, Górowska Patrycja, Żelazo Dawid, Dworak Anna, Kosiorek Piotr, Brendowska Wiktoria, Nowińska Sara, Weg Emilia, Wirwińska Olga
  • IV klasa- Oliasz Katarzyna, Mikołajczak Joanna, Pawłowska Magdalena, Szwed Weronika
  • V klasa- Spich Remigiusz, Pora Karol, Wolniewicz Maciej

Rekordy klubu:

Ustanowiono 13 nowych rekordów klubu

  • Marciniak Cezary- 400m ppł- 55.74 s
  • Oliasz Katarzyna- młot 3 kg- 39.42 m
  • Kaczor Karol- tyczka- 2.60 m
  • Kosiorek Piotr- 200m- 23.52 s
  • Kempski Bartosz- młot 6 kg- 62.83 m
  • Dworak Anna- w dal- 5.26 m
  • Dworak Anna- 3- skok- 11.17 m
  • Pawłowska Magdalena- 1500m- 5.07.82 s
  • Górowska Patrycja- 400m- 60.89 s
  • Górowska Patrycja- 800m- 2:23.00 s
  • Górowska Patrycja- 1000m- 3:06.88 s
  • Olga Wirwińska- 3 km chód- 16:54.07 s
  • Nowińska, Szwed, Brendowska, Weg- 4×100 m- 52.40 s

Stypendia sportowe:

Przyznawane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia dla najlepszych sportowców naszej gminy. W programie stypendialnym uczestniczyli

  • Górowska Patrycja
  • Pichowicz Wojciech
  • Wanat Sandra
  • Dworak Anna
  • Żelazo Dawid
  • Popławski Radosław
  • Pawłowska Magdalena
  • Kosiorek Piotr
  • Wirwińska Olga

Zawodnicy powołani przez DZLA do kadry juniorów i młodzików:

  • Marciniak Cezary
  • Pichowicz Wojciech
  • Pawłowska Magdalena
  • Żelazo Dawid
  • Kempski Bartosz
  • Oliasz Katarzyna

Obozy sportowe:

  • Polanica  Zdrój- obóz zimowy
  • Rewal- obóz letni

Zawodnicy Mistrzostw Polski:

  • Pichowicz Wojciech
  • Marciniak Cezary
  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Górowska Patrycja
  • Wanat Sandra
  • Żelazo Dawid
  • Oliasz Katarzyna
  • Wirwińska Olga

Medale zdobyte podczas zawodów rangi mistrzowskiej:

21 medali: 8 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych

  • Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych- Bogatynia
  • Kempski Bartosz- młot- złoto
  • Marciniak Cezary- 400m- złoto
  • Wanat Sandra- oszczep- srebro
  • Pawłowska Magdalena- 1500m – srebro
  • Dworak Anna- 3skok- srebro
  • Pichowicz Wojciech- wzwyż- srebro
  • Żelazo Dawid- kula- srebro
  • Dworak Anna- w dal- brąz
  • Kosiorek Piotr- 100m- brąz

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików- Wałbrzych

  • Górowska Patrycja- 1000m- złoto
  • Wirwińska Olga- 3 km chód- złoto
  • Mikołajczak Joanna-600m-  srebro
  • Weg Emilia- 600m- brąz

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów- Jablonec

  • Marciniak Cezary- 300m- złoto
  • Dworak Anna- 3- skok- złoto
  • Pawłowska Magdalena- 1000m- złoto
  • Aleksandra Zając- 3- skok- brąz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików- Wrocław

  • Wirwińska Olga- 3- km chód- złoto
  • Górowska Patrycja-600m- srebro

Mistrzostwa Dolnego Śląska  Młodzików- Wrocław

  • Oliasz Katarzyna- dysk- srebro
  • Nowińska, Szwed, Brendowska, Weg- 4x 100m- brąz

Współzawodnictwo sportowe:

We współzawodnictwie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na 34 sklasyfikowane kluby z województwa dolnośląskiego i lubuskiego, Szerszeń Bogatynia z dorobkiem 25pkt uplasował się na 8 miejscu, natomiast w samym województwie dolnośląskim na 24 sklasyfikowane kluby na znakomitym 4 miejscu !

We współzawodnictwie podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z dorobkiem 12pkt klub zajął 8 miejsce w województwie. We współzawodnictwie podczas Mistrzostw Polski Juniorów z dorobkiem 11pkt klub zajął 11 miejsce w województwie. We współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z dorobkiem 48pkt Szerszeń Bogatynia uplasował się na 12 miejscu na Dolnym Śląsku.

Miejsca zawodników w rankingu PZLA:

  • Kempski Bartosz- junior- młot- 5
  • Wirwińska Olga- młodzik- chód- 7
  • Marciniak Cezary- junior młodszy- 400ppł- 9
  • Wanat Sandra- junior- oszczep- 11
  • Pichowicz Wojciech-  junior młodszy- wzwyż- 11
  • Oliasz Katarzyna- młodzik- młot- 12
  • Żelazo Dawid- junior młodszy- kula- 13
  • Dworak Anna- junior młodszy- 3skok-14

Miejsca zawodników w rankingu DZLA:

  • Kempski Bartosz- junior- młot- 1
  • Wirwińska Olga- młodzik- chód- 1
  • Marciniak Cezary- junior młodszy- 400m- 1
  • Górowska Patrycja- młodzik- 400m- 1
  • Górowska Patrycja- młodzik- 600m- 2
  • Górowska Patrycja- młodzik- 1000m- 2
  • Marciniak Cezary- junior młodszy- 400ppł- 2
  • Wanat Sandra- junior- oszczep- 2
  • Pawłowska Magdalena- junior młodszy- 1500- 2
  • Oliasz Katarzyna- młodzik- młot- 2
  • Pichowicz Wojciech- junior młodszy- wzwyż- 3
  • Żelazo Dawid- junior młodszy- kula- 3
  • Dworak Anna- junior młodszy- 3skok- 3

Sponsorzy i partnerzy:

  • Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
  • Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki
  • Dolnośląska Federacja Sportu
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
  • Krajowy transport osób Pan Gustaw Awłas
  • Salon fryzjerski MERLIN Pan Wojciech Walczak
  • Salon fryzjerski Studio M Pani Marzena Biedrońska
  • Salon fryzjerski  Studio Cosmo Styl Pani Agnieszka Wawryczuk
  • Centrum Urody Państwo Sylwia & Henryk Seńczuk
  • Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia
  • Księgarnia Powszechna I. Smalec & R. Seskowicz
  • Bogatyński Ośrodek Kultury
  • Firma transportowa- Ryszard Kosiorek
  • Diyare Kebab Bar Restauracja Pan Kacraman Abdulah
  • Piko Sport ERREA Artur Chojnacki
  • Dyrektor ZSzOI Pani Irena Komarnicka

Osiągnięcia zawodników w 2015 roku:

Pichowicz Wojciech- junior młodszy

  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.
  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.

Oliasz Katarzyna- młodzik

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie młotem.
  • 2 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie dyskiem.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie młotem.
  • 5 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.

Wirwińska Olga- młodzik

  • 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w chodzie na 3km.
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w chodzie na 3km.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwach w chodzie na 3km.

Dworak Anna- junior młodszy

  • 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w trójskoku.
  • Udział w Mistrzostwach Polski w trójskoku ( niesklasyfikowana ).
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w trójskoku.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w trójskoku.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku dal.

Wanat Sandra- junior

  • 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie oszczepem.

Marciniak Cezary- junior młodszy

  • 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400m ppł.
  • 22 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 300m.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 400m.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Żelazo Dawid- junior młodszy

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
  • 5 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.

Kempski Bartosz- junior

  • 11 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie młotem.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.

Górowska Patrycja- młodzik

  • 21 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 600m.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwach w biegu na 1000m.
  • 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w sztafecie 4x100m.

Pawłowska Magdalena- junior młodszy

  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 1500m.

Weg Emilia- młodzik

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w sztafecie 4x100m.
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
  • 20 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

Brendowska Wiktoria- młodzik

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w sztafecie 4x100m.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.

Mikołajczak Joanna- młodzik

  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
  • 15 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.

Szwed Weronika- młodzik

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w sztafecie 4x100m.
  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w sztafecie 4x100m.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 11 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.
  • 16 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m.

Nowińska Sara- młodzik

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w sztafecie 4x100m.
  • 10 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 12 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.

Kosiorek Piotr- junior młodszy

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 200m.
  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m.

Zając Aleksandra- junior młodszy

  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w trójskoku.

Kaczor Karol- młodzik

  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku wzwyż.
  • 7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku o tyczce.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
  • 6 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie oszczepem.

Bojarun Klaudia- młodzik

  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
  • 5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w sztafecie 4x100m.
  • 12 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.

Spich Remigiusz- młodzik

  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
  • 13 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.

Pora Karol- młodzik

  • 6 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie dyskiem.
  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie młotem.
  • 11 miejsce Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.

Smolarek Aniela- młodzik

  • 7 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie dyskiem.
  • 11 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie młotem.
  • 12 miejsce Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
  • 18 miejsce w Halowych Mistrzostwach w pchnięciu kulą.

Sopoćko Beata- młodzik

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku dal.
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie oszczepem.
  • 11 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie oszczepem.
  • 12miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku dal.
  • 15 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku dal.

Sokołowska Oliwia- młodzik

  • 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
  • 11 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
  • 12 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.

Wolniewicz Maciej- młodzik

  • 11 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
  • 20 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m.
  • 20 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 100m.
  • 21 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.

Sopoćko Izabela- młodzik

  • 15 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku dal.
  • 23 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku dal.
  • 31 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.

Brzuchalska Zuzanna- dziecko starsze

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 2 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.

Górowski Karol- dziecko starsze

  • 2 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 8 miejsce w ogólnopolskim biegu przełajowym.