Kolejne starty i medale

Zawodnicy MKS Szerszeń Bogatynia po zakończonym zgrupowaniu sportowym w Polanicy Zdrój startowali w trzech imprezach sportowych. Na hali podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, które 20 lutego rozegrane zostały w Wałbrzychu, zawodnicy powrócili z dwoma medalami. Karol Kaczor w skoku wzwyż zajął 2 miejsce z wynikiem 1.65 cm. Ten sam zawodnik zdobył swój drugi medal mistrzostw i również srebrny w biegu na 60m ppł z czasem 10.05 s ustanawiając rekord życiowy.

• Paulina Wiśniewska- 600m- 2:04.20 s- miejsce 17

Natomiast 5 marca na terenach kąpieliska Morskie Oko we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych. Z tych zawodów reprezentanci Szerszenia powrócili z jednym medalem.

Srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska w biegu juniorek młodszych na dystansie 2 km wywalczyła Patrycja Górowska.

W tym samym biegu tuż przed startem ze względu na drobną kontuzję po uzgodnieniu z trenerem wycofała się Magdalena Pawłowska, która przygotowuje się do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

W biegu młodziczek na dystansie 1500m, 8 lokatę zajęła Oliwia Sokołowska, natomiast Paulina Wiśniewska na metę przybiegła jako  21. W biegu młodzików na dystansie 2000m Denis Wójcik zajął 25 miejsce, a Oskar Płowuszyński zajął miejsce 26.

W tych samych zawodach odbyły się zawody wojewódzkie Lekkoatletyka dla każdego w biegach przełajowych. Wśród biegających nie zabrakło naszych młodych adeptów lekkiej atletyki.

Karol Górowski w biegu klas 6 na dystansie 800m uplasował się na trzecim miejscu podium. Oskar Kosiarski w tym samym biegu zawody ukończył na 6 pozycji, a Kamil Maciąg w kategorii klas piątych na metę przybiegł również jako 6.

W kategorii dziewcząt klas 4 na miejscu 13 zawody zakończyła Agata Kaczor. W biegu dziewcząt klas piątych Aleksandra Bębenek zajęła miejsce 24, a w biegu klas szóstych Zuzanna Brzuchalska zajęła dobre 7 miejsce.

Kolejne zawody w jakich udział wzięli zawodnicy Szerszenia odbyły się 12 marca w Lwówku Śląskim.

W ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych zawodnicy tym razem powrócili bez medalu. W ramach klubowego współzawodnictwa sportowego nasi zawodnicy zgromadzili 3 pkt i uplasowali się na 10 miejscu, a w województwie na 6 miejscu.

Najlepiej ze startujących po bardzo dobrym biegu zawody zakończyła Oliwia Sokołowska, która w biegu na dystansie 1500m młodziczek na metę przybiegła jako szósta i do medalu zabrakło naprawdę niewiele.  W tym samym biegu Paulina Wiśniewska przybiegła na miejscu 18 i do punktowanego miejsca zabrakło zaledwie 5 sekund.

W biegu młodzików na dystansie 2000m Oskar Płowuszyński przybiegł na metę jako 16, natomiast Denis Wójcik w kategorii również młodzika, ale na dystansie o kilometr dłuższym  uplasował się na miejscu 13.

Poza biegami rozgrywanymi w ramach MMM zostały przeprowadzone biegi Lwóweckiego Sprawdzianu Przełajowego, który miał już swoją dziesiątą edycję. W biegu juniorek młodszych na dystansie 1500m Magdalena Pawłowska zajęła 1 miejsce i tym samym potwierdziła dobre przygotowanie do Mistrzostw Polski, które 19 marca odbędą się w Żaganiu.

W biegach dzieci szkół podstawowych w kategorii klas 5-6 chłopców na dystansie 1200m Michał Ufniarz zajął miejsce 4, a Karol Górowski miejsce 5.  Anita Nowacka w tej samej kategorii, ale dziewcząt na dystansie 1000m na metę przybiegła jako 6. Emilia Borkowska była 14, a Ola Szyrwiel 15.

W klasach 3-4 na dystansie 600m Sylwia Piechurska zajęła 12 miejsca, Agata Kaczor była 19, a Wiktoria Michalczewska zajęła 20 pozycję.