Miesiąc: Październik 2020

Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci

10 października w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce U12 ( 2009-2010 ) i U14 ( 2007-2008 ).

Na nowym niebieskim stadionie tartanowym w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych jakim były padający deszcz, wiatr i zimno w zawodach rywalizowały dzieci zaczynające swoją przygodę z „Królową sportu”.

Do Złotoryi pojechała 18-osobowa najmłodszych adeptów lekkiej atletyki reprezentująca MKS „Szerszeń” Bogatynia.

W prawdzie z zawodów nasi zawodnicy powrócili bez medalu, ale każdy dał z siebie wszystko i z mistrzostw powrócili z kilkoma rekordami życiowymi, ale również z poczuciem niedosytu.

O medal otarła się Zosia Adamczewska w kategorii U14, która w biegu na dystansie 600m z czasem 1:56.97s uplasowała się na 4 miejscu tracąc do brązowego medalu tylko 0,32s a do srebrnego 0,51s. Zosia zaraz po biegu stanęła w blokach startowych w biegu na 300m gdzie z czasem 51.42s zajęła 10 miejsce. Tutaj zabrakło już zdecydowanie sił na walkę o medal.

Również blisko medalu znalazła się Maja Paprocka w kategorii U12, która w finale biegu na 60m zajęła 5 miejsce z czasem 9.44s ( eliminacje 9.51s ) tracąc do medalu zaledwie 0,04s. Maja w swojej drugiej konkurencji jakim był skok w dal zajęła 7 miejsce z wynikiem 3.68m. Takie same miejsce zajęła w biegu na 300m z wynikiem 57.93s.

Wysokie 5 miejsce w pchnięciu kulą 2kg zajęła Aleksandra Soroka, która w najlepszej próbie uzyskała odległość 9.48m.

Weronika Sułkowska w skoku w dal w kategorii U14 z wynikiem 4.23m zajęła wysokie 6 miejsce, natomiast w biegu na 300m była 17 z czasem 53.09s.

Pozostali zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

U12

Ola Banasiewicz- skok w dal 3.02m, 300m- 65.08s

Iga Zawada- 60m- 11.20s, w dal- 2.51m

U14

Sala Amelia- 60m 9.35s, 300m- 51.99s, p.p-24.00m

Fuławka Martyna- 9.52s, p.p- 28.50m

Sułkowska Weronika- 9.57s,

Spich Amelia- 60m- 9.61s, 300m- 54.81s, w dal- 3.90m

Zaremba Oktawia- 60m- 9.67s, 300m- 53.95s, w dal- 3.84m

Olejarz Zosia- 60m- 9.77s, 300m- 61.37s, w dal- 3.32m

Paprocka Natalia- 60m- 9.95s, 300m-57.69s, w dal- 3.75m

Janiak Julia- 300m- 62.10s, 600m- 2:13.94s, p.p-25.50m

Spich Kinga- 600m- 2:17.81s, w dal- 3.71m

Kameduła Julia- 60m-10.15s, w dal- 3.22m

Lech Kornelia- 300m- 56.53s, w dal- 3.62m, p.p- 29.50m

Jurewicz Oliwia- w dal- 3.08m, p.p- 28.00m

Stankiewicz Daria- kula- 7.12m, p.p- 27.50m

Soroka Aleksandra- p.p- 18.00m

Gratulujemy młodym sportowcom ambicji i uzyskanych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie wyniki dostępne w linku poniżej

https://www.pzla.pl/file/6981-rezultaty.pdf