Udany występ na WOM

Podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, która 10 maja po raz siódmy odbyła się w stolicy Dolnego Śląska, zawodnicy Szerszenia Bogatynia pokazali się z bardzo dobrej strony stając siedmiokrotnie na podium i 12- krotnie poprawiając swoje życiówki.

Na podium stawali:

• Dawid Żelazo w pchnięciu kulą 5 kg w kategorii młodzika zajął 1 miejsce wynikiem 13.61 m. Wynik ten jest rekordem życiowym i obecnie drugim wynikiem w kraju w tej kategorii. Ten sam zawodnik w rzucie dyskiem 1 kg z rekordem życiowym 43.62 m zajął 2 miejsce.
  • Bardzo dobre wyniki uzyskały młodziczki w biegu na dystansie 600m Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska, które poprawiły swoje życiówki. Magda z czasem 1:43.83 s zajęła 2 miejsce, a Patrycja z czasem 1:44.90 s uplasowała się na trzecim miejscu podium.
  • Nasza najlepsza oszczepniczka Sandra Wanat z najlepszym wynikiem w sezonie 39.66 m zajęła doskonałe 2 miejsce.
  • Skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz pokonując poprzeczkę na wysokość 1.70 w kategorii młodzika również stanął na drugim stopniu podium.
  • Nasza najmłodsza biegaczka Zuzanna Brzuchalska w kategorii dzieci młodszych w biegu na 600m z bardzo dobrym czasem 2:09.91 s zdobyła złoty medal.

Pozostali nasi zawodnicy, choć nie stanęli na podium to odnotowali bardzo dobre wyniki, i tak:

• Anna Dworak w kategorii juniorek młodszych poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 100m ppł uzyskując czas 16.17 s. Ta sama zawodniczka w konkursie skoku w dal kobiet skacząc na odległość 5.22 m poprawiła nie tylko rekord życiowy, ale również 6 letni rekord klubu.
  • Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 100m z czasem 11.42 s poprawił swoją zyciówkę.
  • Cezary Marciniak nasz w biegu na 200m poprawia swój rekord uzyskując czas 24.63 s, natomiast w biegu na 100m uzyskuje czas 12.29 s.
  • Dwie swoje życiówki poprawiła młodziczka Monika Zieleniecka. W biegu na 100m uzyskując czas 13.38 s, a w biegu na 200m czas 28.45 s.
  • Radosław Popławski w kategorii juniora młodszego w pchnięciu kulą uzyskuje wynik 13.48 m co daje zawodnikowi rekord życiowy.
  • Emilia Weg w kategorii młodziczek przekraczając linię mety z czasem 14.16 s, w biegu na 100m poprawia życiówkę.
  • Młodziczka Weronika Szwed w biegu na setkę osiągnęła czas 14.48 s, natomiast w biegu na 200m uzyskała czas 30.12 s.
  • Aleksandra Zając w skoku w dal w kategorii młodziczek skoczyła na odległość 4.36 m.
  • Olga Wirwińska w biegu na 600m uzyskała czas 2:04.26 s.
  • Jakub Kwiatkowski w kategorii juniora młodszego w rzucie dyskiem 1,5 kg osiąga zaledwie 26.17 m. W rzucie oszczepem, Kuba nie ma w trzech próbach mierzonej żadnej odległości.
  • W kategorii dzieci starszych Karol Kaczor w biegu na 100m osianął czas 15.07 s, a w skoku wzwyż skoczył na wysokość 1.45 m.
  • W tej samej kategorii Fabian Szcześ w biegu na setkę uzyskał czas 15.20s.

Naszym zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy dobrego występu i życzymy satysfakcjonujących wyników w kolejnych startach.