Medale dla Szerszenia

Trzy srebrne i dwa brązowe, to dorobek medalowy juniorów MKS Szerszeń Bogatynia, którzy 17 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni uczestniczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Pogoda w tym roku niestety nie dopisała. Niska temperatura i silne opady deszczu to warunki, w których trudno o uzyskanie dobrego wyniku.

Pomimo złych warunków atmosferycznych zawodom towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera o którą jak co roku postarali się organizatorzy zawodów, którzy pod względem organizacyjnym stanęli na wysokości zadania.

Nasi zawodnicy mimo przeraźliwego zimna pokazali się z bardzo dobrej strony pięciokrotnie stając na podium.

Najlepszy wynik uzyskał Bartosz Kempski, który w konkursie rzutu młotem 6 kg wynikiem 58.65 m zdobył srebrny medal oraz minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski Juniorów. Wynik Bartka jest obecnie siódmym wynikiem w kraju.

Nasza oszczepniczka Sandra Wanat w swojej konkurencji o wadze 600g osiągnęła odległość 39.29 m co dało również srebrny medal. Sandra już wcześniej zapewniła sobie minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów.

Trzecie srebro zdobył sprinter Piotr Kosiorek, który w biegu juniorów młodszych osiągnął wynik 11.47 s. Natomiast w biegu na dystansie 200m nasz zawodnik czasem 23.90 s uplasował się na 5 miejscu. Warto dodać, że Piotr 23 maja startował w Słubicach gdzie w biegu na 100m uzyskując znakomity czas i rekord życiowy 11.19 s zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Obecnie jest to trzeci wynik w Polsce w tej kategorii.

Brązowy medal na rodzimej ziemi wywalczyła Anna Dworak, która na dystansie 100m linię mety przekroczyła z czasem 13.15 s poprawiając swój rekord życiowy. Natomiast w biegu na 100m ppł z czasem 16.63 s uplasowała się tuż obok podium. Ania również już wcześniej zapewniła sobie niemal pewny udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w 7-boju.

Radosław Popławski w konkursie pchnięcia kulą 5 kg wypchnął sprzęt na odległość 13.30 m co dało naszemu zawodnikowi trzecie miejsce.  W rzucie dyskiem 1,5 kg wynikiem 32.64 m Radek zajął czwarte miejsce. W obu tych konkursach koła z których zawodnicy wyrzucają sprzęt były na tyle śliskie i niebezpieczne, że uzyskanie naprawdę dobrego wyniku graniczyło z cudem.

Niestety bez medalu pozostał junior młodszy Jakub Kwiatkowski, który w rzucie oszczepem 700g uzyskał odległość 38.66 m. Wprawdzie Kuba ustanowił rekord życiowy, ale pozwoliło to na zajęcie 5 miejsca.

W zawodach udział wzięło również czterech naszych młodzików, którzy do startu dopuszczeni zostali w PK ( poza konkurencją ).

Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska stoczyły zacięty bój w biegu na dystansie 400m. Obie te zawodniczki w trudnych warunkach uzyskały rekordy życiowe. Magda 63.42 s natomiast Patrycja 64.26 s.

Na tym samym dystansie Cezary Marciniak również z nową życiówką uzyskał na mecie czas 55.76 s

Dawid Żelazo w pchnięciu kulą 5 kg osiągnął wynik 13.15 m. Natomiast Monika Zieleniecka w biegu na 100m w swojej serii przybiegła jako druga z czasem 13.65 s.

Naszym medalistom i pozostałym zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy udanego startu w zawodach i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

2014-05-17 MDS – Bogatynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *