Szerszeń po obozie w Rewalu

Jak co roku zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia w okresie wakacyjnym uczestniczą w obozach sportowych. W tym roku nie mogło być inaczej. 22-osobowa grupa zawodników i zawodniczek w okresie 02-14 sierpnia wzięła udział w obozie sportowym.

W tym roku klub podjął decyzje o zmianie miejscowości. Dotąd przez ostatnie lata klub wielokrotnie wyjeżdżał do Pucka. W tym roku miejscem zgrupowania była nadmorska miejscowość, Rewal.

Zawodnicy wraz z kadrą trenerską zamieszkiwali w ośrodku wypoczynkowym Tasarz. Warunki pobytowe były rewelacyjne, a sympatyczne panie kucharki swym domowym jedzeniem sprawiały, że nikt nie czuł się głodny.

Celem obozu było dalsze przygotowanie kondycyjne i siłowe do drugiej części sezonu lekkoatletycznego. Zawodnicy trenowali 2 razy dziennie: w terenie, na 300 metrowym stadionie wyłożonym tartanem oraz na siłowni. Dziesiątki kilometrów przebieganych, oddanych setki rzutów i skoków, tony przerzuconych na siłowni, mnóstwo wylanego potu, tak pokrótce można opisać czas spędzony na treningach.

Oprócz mozolnych treningów zawodnicy mieli również czas dla siebie wykorzystując go w rozmaity sposób m.in. na: odpoczynek i regenerację sił, na poznawanie nowych znajomości z lekkoatletami z Opoczna przebywającymi w tym samym ośrodku, na siatkówce plażowej przy ośrodku, na spacerach, zakupach, jak również na plażowaniu i kąpielach, gdyż trzeba przyznać słoneczna pogoda dopisywała.

Obóz ocenić można w sposób bardzo udany. Zarówno od strony merytorycznej jak i wychowawczej. Obyło się również bez poważniejszych urazów i kontuzji. Trzeba pochwalić zawodników za wytrwałość i determinację jaką włożyli w treningi oraz za zmęczenie towarzyszącemu każdemu z nich po treningach.

Dwanaście dni szybko minęło i mimo, że wielu chętnie zostałaby dłużej, trzeba było wracać.

W obozie uczestniczyli: Brzuchalska Zuzanna, Dworak Anna, Górowska Patrycja, Górowski Karol, Kaczor Karol, Marciniak Cezary, Pawłowska Magdalena, Pichowicz Wojciech, Remian Igor, Smolarek Aniela, Sopoćko Beata, Sopoćko Izabela, Spich Remigiusz, Szcześ Fabian, Szwed Weronika, Walczak Kamil, Walińska Marta, Wirwińska Olga, Wolniewicz Maciej, Zając Aleksandra, Zieleniecka Monika, Żelazo Dawid oraz kadra trenerska: Piotr Wyroba, Tomasz Dróżdż, Tomasz Pistiolis.

2014-08-20 Obóz – Rewal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *