Obóz KWM w Poznaniu

Pięcioro zawodników bezpośrednio z obozu w Rewalu udała się na 10-dniowe zgrupowanie sportowe Kadry Wojewódzkiej Młodzików, które w terminie 14-23 sierpnia odbyło się w Poznaniu. Zawodnicy powołani do kadry wojewódzkiej przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki to: kulomiot Dawid Żelazo, skoczek Wojciech Pichowicz oraz biegacze Magdalena Pawłowska, Patrycja Górowska i Cezary Marciniak. Również w roli trenerów kadry DZLA wyróżnił i powołał na w/ w zgrupowanie trenera Tomasza Pistiolisa oraz Piotra Wyrobę.

Zawodnicy pod ich okiem oraz innych trenerów kadry m.in. Tomasza Markowskiego, Marka Bialica i Krzysztofa Hamera kontynuowali proces szkolenia i szlifowali swoją formę przed wrześniowymi zawodami.

Podczas obozu, zawodnicy wzięli udział w zawodach Kids Athletics, którym towarzyszyła dawka dobrego humoru. Warto dodać, że wśród dziesięciu zespołów, w których każdy składał się z ośmiu zawodników, znalazł się zespół złożony z trenerów. Trenerzy w składzie: Damian Kordasiewicz, Bartosz Gruman, Justyna Serafińska, Józef Marcinów, Paweł Olszański, Dariusz Łomański, Krzysztof Hamer oraz Piotr Wyroba nie dali szans o wiele młodszym zawodnikom i zwyciężyli w końcowej rywalizacji.

Jak podkreślają nasi trenerzy oba obozy zarówno ten w Rewalu jak i w Poznaniu zostały w pełni wykorzystane i mamy nadzieję, że zaowocują one sukcesami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz w Mistrzostwach Polski.

2014-08-23 Zgrupowanie – Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *