Mecz Polska Niemcy Czechy

6 września na zgorzeleckim stadionie, przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrany został lekkoatletyczny mecz młodzików pomiędzy reprezentacjami z Dolnego Śląska, Saksonii i Okręgu Liberec. Wśród powołanych przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki znalazło się pięcioro naszych zawodników: Dawid Żelazo, Wojciech Pichowicz, Patrycja Górowska, Magdalena Pawłowska i Cezary Marciniak.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony stając czterokrotnie na podium i dwukrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Najbardziej wartościowy wynik osiągnął Cezary Marciniak, który wygrywając w biegu na dystansie 300m uzyskał czasem 37.56 s nową życiówkę i nowy rekord klubu.

Również z nowym rekordem życiowym z zawodów powróciła Magdalena Pawłowska, która w biegu na dystansie 1000m linię mety przekroczyła jako druga z czasem 3:11.31 s, poprawiając jednocześnie o 5 sekund własny rekord klubu.

W skoku wzwyż Wojciech Pichowicz pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75 m zajął w konkursie 2 miejsce.

Również na podium stanął Dawid Żelazo w konkursie rzutu dyskiem. Nasz zawodnik w najlepszej próbie uzyskał wynik 45.30 m zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Ten sam zawodnik wystartował również w swojej koronnej konkurencji, czyli w pchnięciu kulą. Niestety ten konkurs zupełnie nie zaliczył do udanych. W pierwszych pięciu próbach zawodnik nie zaliczył żadnej odległości. Kulę wypychał za promień lub nie utrzymywał przy pchnięciu równowagi i wychodził poza koło. Dopiero w szóstej próbie, w pchnięciu z miejsca uzyskał zaledwie 12.38 m co pozwoliło zając zawodnikowi 4 miejsce.

Również jako czwarta linię mety przekroczyła w biegu na dystansie 600m Patrycja Górowska, która nie wytrzymała na ostatniej prostej tempa i uzyskała czas 1:44.38 s.

W klasyfikacji drużynowej po 30 konkurencjach Reprezentacja Dolnego Śląska zajęła 2 miejsce z dorobkiem 249 pkt, z czego 27 pkt zdobyli nasi zawodnicy. Wygrała z wynikiem 257 pkt Reprezentacja z Saksonii, a na trzecim miejscu Reprezentacja z Okręgu Liberec z wynikiem 158 pkt.

Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Dolnego Śląska w tych zawodach.

2014-09-06 Mecz Młodzików – Zgorzelec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *