Rewelacyjny występ na MMM

Znakomity i historyczny występ zanotowali zawodnicy MKS Szerszenia Bogatynia podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików obejmujących województwo dolnośląskie i lubuskie, które 13 września odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zawody były również ostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 27- 28 września odbędą się w Zielonej Górze.

11- osobowa grupa naszych najmłodszych zawodników z rocznika 1999- 2000 odniosła historyczny sukces zdobywając we Wrocławiu 7 medali: 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

Największą niespodziankę sprawiła nam 14- letnia Olga Wirwińska, która w gronie 17 zawodniczek wywalczyła w chodzie na 3 km złoty medal i kwalifikację do Mistrzostw Polski. Nasza zawodniczka od wakacji zaczęła trenować chód sportowy. Wcześniej specjalizowała się w biegach średnich, jednak nie osiągała w nich znaczących wyników. Wraz z trenerem Piotrem Wyrobą postanowiła spróbować swoich sił właśnie w chodzie sportowym. Bardzo szybko opanowała na dobrym poziomie technikę chodu. Jej start w zawodach był jej pierwszym startem i to jak bardzo udanym. Czasem 19:07.61 s poprawiła o 49 sekund 13- letni rekord klubu.

Bardzo dobrze zaprezentował się podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa, Dawid Żelazo, który na podium stanął dwukrotnie. Złoto wywalczył w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą 5 kg, którą w najlepszej próbie posłał na odległość 13.69 m ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Natomiast zawodnik w rzucie dyskiem wywalczył srebrny medal wynikiem 44.50 m.

Podopieczny trenera Tomasza Dróżdża, skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz pokonując poprzeczkę na wysokości 1.75 m zdobył srebrny medal. Ten sam zawodnik wystartował również w biegu na 300m ppł uzyskując czas 45.14 s i w końcowej rywalizacji zajął dobre 7 miejsce.

Kolejne medale zdobyli biegacze, podopieczni trenera Piotra Wyroby, którzy w swoich konkurencjach poprawili swoje rekordy życiowe, i tak:

Srebrny medal wywalczył w biegu na dystansie 300m ppł Cezary Marciniak, który linię mety przekroczył z czasem 40.89 s ustanawiając również nowy rekord klubu o ponad 2 sekundy.

Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska tym razem musiały uznać wyższość zawodniczki ze Świdnicy, która popisała się świetnym finiszem. Magda przybiegła o 0,71 s za zwyciężczynią uzyskując czas 1:40.90 s i tym samym mogła cieszyć się ze zdobycia srebrnego medalu. Jej klubowa koleżanka, Patrycja zdobywając brązowy medal przybiegła niewiele za nią uzyskując na mecie czas 1:41.04 s.

Pozostała piątka młodzików również nie zawiodła i osiągnęła następujące wyniki:

Katarzyna Oliasz w rzucie młotem 3 kg wynikiem 32.79 m zajęła wysokie 5 miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Natomiast w rzucie dyskiem 0,75 kg wynikiem 22.59 m uplasowała się na 14 miejscu. Joanna Mikołajczak w biegu na dystansie 600m czasem 1:49.26 s zajęła 6 miejsce.

Aleksandra Zając w skoku w dal wynikiem 4.53 m zajęła 7 miejsce. Emilia Weg w biegu na 300m zajęła 18 miejsce z czasem 48.21 s. Weronika Szwed w biegu na dystansie 300m czasem 48.54 s zajęła 19 miejsce, a w biegu na 100m czasem 14.45 zajęła 20 miejsce. W zawodach poza konkursem w ramach mitingu wystartowało jeszcze trzech naszych zawodników. Anna Dworak, która przygotowuje się do swojego debiutu w 3- skoku, w biegu na dystansie 100m uzyskała przy wietrze -1.4 m/s czas 13.35 s. W kategorii dzieci starszych, Zuzanna Brzuchalska nasza utalentowana 11- letnia biegaczka w biegu na dystansie 300m uzyskała bardzo dobry czas 52.89 s poprawiając znacząco swoją życiówkę. Natomiast w tej samej kategorii, Remigiusz Spich na tym samym dystansie czasem 45.73 s poprawił o 7 sekund swój rekord życiowy.

MKS Szerszeń Bogatynia spośród 34 sklasyfikowanych klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego z dorobkiem 20 pkt zajął wysokie 8 miejsce. Natomiast wśród dolnośląskich klubów znakomite 4 miejsce.

Teraz przed naszymi młodymi zawodnikami najważniejszy start w sezonie- Mistrzostwa Polski Młodzików. Nasz Klub, Miasto i Gminę Bogatynia oraz nasze województwo reprezentować będą: Wojciech Pichowicz w skoku wzwyż, Olga Wirwińska w chodzie na 3 km, Patrycja Górowska i Magdalena Pawłowska w biegu na 600m, Cezary Marciniak w biegu na 300m ppł. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Dawida Żelazo, który podczas treningu doznał poważnej kontuzji kolana i jego występ mimo kwalifikacji jest mocno zagrożony.

Wszystkim naszym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy tak wspaniałego występu w zawodach, a naszym reprezentantom na Mistrzostwa Polski życzymy powodzenia. Obyście z tych mistrzostw wrócili w pełni zadowoleni. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *