Zimowe obozy sportowe Szerszenia

Okres ferii zimowych to dla większości dzieci i młodzieży to czas wypoczynku. Inaczej jest u sportowców, którzy wprawdzie odpoczywają od szkoły i nauki, to ferie zimowe spędzają na zimowych zgrupowaniach sportowych.

W tym roku uzdrowiskowa miejscowość Polanica Zdrój była po raz drugi z rzędu  miejscem, w którym 24- osobowa grupa zawodników z Szerszenia Bogatynia w okresie 30.01 -10.02 przebywała na zimowym zgrupowaniu sportowym. Celem obozu było dalsze przygotowanie kondycyjne i siłowe do letniego sezonu lekkoatletycznego.

Ośrodkiem wypoczynkowym zgrupowania był Dom Wczasów Dziecięcych Green Rest, w którym panuje bardzo ciepła i rodzinna atmosfera. Piękne pokoje, smaczna pięciogwiazdkowa domowa kuchnia, przemiła obsługa i kadra pedagogiczna sprawiły, że zawodnicy czuli się jak u siebie w domu.

Podczas pobytu pod okiem trenerów Piotra Wyroby, Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża zawodnicy trenowali dwa razy dziennie: w terenie, na siłowni i na hali sportowej, na której kształcona była sprawność fizyczna i motoryczna oraz elementy techniki.

Oprócz ciężkich treningów zawodnicy dwukrotnie uczestniczyli na zajęciach na basenie oraz saunie w ramach odnowy biologicznej.

W czasie wolnym zawodnicy spędzali czas na zakupach i spacerach, na wewnętrznej integracji oraz na organizowanych przez przesympatyczną Panią Gosię dyskotekach oraz różnych atrakcji na świetlicy.

Dwanaście dni pobytu szybko minęła, ale została ona w pełni wykorzystana i mamy nadzieję, że zaowocuje ona sukcesami w nadchodzącym sezonie.

W obozie sportowym uczestniczyli: Górowska Patrycja, Górowski Karol, Hyrlicka Ewelina, Kaczor Agata, Kaczor Karol, Kosiarski Oskar, Kostecka Klaudia, Maciąg Kamil, Michalczewska Wiktoria, Nowacka Anita, Nowińska Sara, Płowuszyński Oskar, Pora Karol, Pujszo Jakub, Skiba Konrad, Sokołowska Oliwia, Soich Remigiusz, Szwed Weronika, Ufniarz Michał, Wiśniewska Paulina, Wójcik Denis, Wysocki Jaromir, Żądeł Jakub, Żygadło Nikola.

Natomiast w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów w zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie uczestniczyli: Cezary Marciniak i Magdalena Pawłowska oraz na obozie we Wrocławiu Wojciech Pichowicz.

2016 Obóz – Polanica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *