Dobry występ młodzików podczas HMDŚ

Złoty i brązowy to dorobek medalowy zawodników MKS „Szerszeń” Bogatynia, którzy 17 lutego w wałbrzyskiej hali lekkoatletycznej rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Dolnego Ślaska Młodzików.

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się kulomiotka Nikola Żygadło, która w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą, wynikiem 11.42m nie dała szans rywalkom i zdecydowanie sięgnęła po tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Jest to rekord życiowy zawodniczki i jednocześnie drugi wynik w kraju.

Brązowy medal w skoku wzwyż sięgnęła rozpoczynająca od stycznia rywalizację w kategorii młodziczek Zuzanna Wrzesińska, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.40m, co pozwoliło naszej zawodniczce uplasować się na trzecim stopniu podium. Trzy próby na wysokości 1.45 okazały się minimalnie strącone, ale sam medal w pierwszym roku młodziczki to duży sukces.

Kolejni zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, plasując się w większości w pierwszej „dziesiątce” rywalizacji.

Jakub Arnista- 300m, 5 miejsce ( do medalu zabrakło jedyne 0,3s )

Filip Romanowski- skok wzwyż, 5 miejsce ( do medalu zabrakło jednej wysokości )

Piotr Baran- 600m, 5 miejsce

Oliwia Oduchowska- pchnięcie kulą, 6 miejsce

Justyna Ziaja- skok wzwyż, 7 miejsce

Samuel Mały- 300m, miejsce 15

Anna Belkner- 60m, 18 miejsce , 300m, 14 miejsce

Aleksandra Czubak- 60m, 17 miejsce, 300m, 15 miejsce

Gratulujemy naszym medalistom i pozostałym zawodnikom godnego występu w zawodach i życzymy kolejnych medali w sezonie letnim.