Międzyszkolny Klub Sportowy Szerszeń Bogatynia wita na łamach nowej strony internetowej. Już wkrótce dostępny będzie adres oficjalnej strony klubu: www.szerszen.dzla.pl. Zarząd klubu prezentuje również nowe logo klubu.
Miesiąc: październik 2012
Jesienne wieloboje
W Zielonej Górze w dniach 6-7 października na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały lekkoatletyczne zawody sportowe Jesienne wieloboje. W zawodach tych udział wzięła trzyosobowa reprezentacja młodych wieloboistów z Szerszenia. W 4-boju młodziczek Nikola Skrzypczak podopieczna Piotra Wyroby uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 1444pkt. Nikola dopiero rozpoczyna przygodę z lekką atletyką i w zawodach wystartowała jeszcze jako dziecko starsze, bo dopiero od stycznia uzyska kategorie młodziczki.
Mimo młodego wieku i pierwszego jej startu w wieloboju poradziła sobie w zawodach bardzo dobrze i jej start można uznać za udany. Wyniki w poszczególnych jej konkurencjach przedstawiają się następująco: 100m ppł- 18.58, kula- 7.73m, skok w dal- 4.18m, bieg na 600m- 2:05.39. Warto dodać, że Nikola wraz z koleżankami, które obecnie również trenują w klubie to tegoroczna Mistrzyni Polski w sztafecie szwedzkiej szkół podstawowych.
Drugim naszym zawodnikiem, który po raz drugi wystartował w wieloboju był Jakub Kwiatkowski podopieczny Tomasza Dróżdża, który zajął w 6-boju wysokie piąte miejsce z wynikiem 2835pkt. poprawiając rekord życiowy o 323pkt. i osiągając cztery nowe rekordy życiowe. Wyniki Kuby przedstawiają się następująco: 100m- 12.73 (r.ż.), skok w dal- 5.12m, pchnięcie kulą- 8.85m (r.ż.), 110m ppł- 18.45, rzut oszczepem- 36,40m (r.ż.), bieg na 1000m- 3:03.68 ( r.ż.). Kolejną zawodniczką, która swoich sił spróbowała w wieloboju była Anna Dworak podopieczna Piotra Wyroby, która jeszcze jako młodziczka pierwszego roku wystartowała wraz ze starszymi od siebie koleżankami w 7-boju. Start Ani również trzeba zaliczyć do bardzo udanych. W gronie 15 zawodniczek uplasowała się na dobrym 8 miejscu z wynikiem 3021pkt. Jej wyniki wyglądają następująco: 100m ppł- 18.85 (z upadkiem na 8 płotku), skok wzwyż- 1.42m, pchnięcie kulą- 7.93m, bieg na 200m- 29.16, skok w dal- 4.28m, rzut oszczepem- 18.24m, bieg na 800m- 2:24.08.
Gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy choć krótkiego, ale udanego odpoczynku od minionego sezonu i nabrania świeżej krwi i nowych chęci do nowego okresu przygotowawczego, który rozpoczyna się już niebawem.
Mistrzostwa Polski Młodzików
W Słubicach w dniach 29-30 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Na zawodach stawili się najlepsi zawodnicy z kraju z rocznika 1997- 1998, którzy prawo startu uzyskali we wcześniejszych kwalifikacjach międzywojewódzkich. W tak doborowym towarzystwie znalazło się trzech zawodników Szerszenia.
Nasz sprinter Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 100m w biegu eliminacyjnym w swojej serii zajął 5 miejsce z czasem 11.91 i nie zdołał awansować do biegu finałowego, kończąc ostatecznie rywalizację na 15 miejscu. Jakub Kwiatkowski nasz płotkarz w biegu na 300m ppł w swojej serii zajął 3 miejsce z czasem 44.02 co pozwoliło mu uplasować się w końcowej rywalizacji na 20 miejscu. Przemysław Bednarski w biegu na 600m w swojej serii zajął 11 miejsce z czasem 1:34.09, co pozwoliło mu zająć 23 miejsce w końcowej konkurencji .
Start naszych zawodników nie można zaliczyć do najlepszych, ale pierwszy start tych młodych zawodników w zawodach o takiej randze jest już ich wielkim przeżyciem i sukcesem oraz znakomitą motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy zatem zawodnikom i trenerom Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie ich występu na Mistrzostwach Polski i życzymy zadowalających startów w przyszłym sezonie.
Młode Szerszenie jadą na Mistrzostwa Polski
W sobotę 15.09 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach młodzicy z województwa dolnośląskiego i lubuskiego rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawody miały rangę Mistrzostw Makroregionu oraz jednocześnie wyłaniały zawodników na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Prawo startu w tych zawodach wywalczyło sobie trzech zawodników Szerszenia. Piotr Kosiorek w biegu finałowym na dystansie 100m z czasem 11.82 zdobył brązowy medal.
Jakub Kwiatkowski z nowym rekordem życiowym w biegu na 300m ppł z czasem 43,77 zajął wysokie piąte miejsce, a Przemysław Bednarski w biegu na dystansie 600m zajął również piąte miejsce z czasem 1:33.65, o zaledwie 0,38s gorszym od rekordu życiowego. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Zbigniew Paul, który zajął dobre 7 miejsce w biegu na 1000m z czasem 2:58.08 poprawiając rekord życiowy, natomiast miotacz Radosław Popławski dwukrotnie poprawiał swoje życiówki. Najpierw w pchnięciu kulą ( 5kg ) wynikiem 11.79m co dało mu 7 miejsce oraz w rzucie dyskiem ( 1 kg ) wynikiem 39,91m ostatecznie uplasował się na 8 miejscu. Również wysokie 6 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm zajęła Anna Dworak.
Wszystkim zawodnikom i ich trenerom Tomaszowi Dróżdżowi, Piotrowi Wyrobie i Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy udanego występu w zawodach Międzywojewódzkich, a zawodnikom Piotrkowi Kosiorek, Kubie Kwiatkowskiemu i Przemkowi Bednarskiemu życzymy wysokiej formy i szybkich biegów podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną 29-30 września również w Słubicach i godnego reprezentowania Szerszenia oraz Miasta i Gminy Bogatynia. Trzymamy kciuki !
2012-09-15 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Słubice
Po wakacjach wróciliśmy na bieżnie
Wakacje to czas odpoczynku od szkoły i nauki, ale nie od treningów. Zawodnicy Szerszenia pracowicie przepracowali wakacje podczas których szlifowali formę na drugą część sezonu lekkoatletycznego. Zawodnicy przygotowywali się do startów podczas treningów w Bogatyni i w Porajowie oraz podczas klubowego obozu w Pucku oraz obozu kadry wojewódzkiej młodzików organizowanego przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki w Słubicach.
Po pilnie przepracowanych miesiącach lipcu i sierpniu 1 września na stadiony lekkoatletyczne powrócili lekkoatleci Szerszenia by rywalizować z zawodnikami z innych klubów.
W pierwszym powakacyjnym starcie we Wrocławiu podczas mitingu 65-lecia DZLA nasi zawodnicy odnotowali następujące wyniki:
- Kempski Bartosz- pchnięcie kulą 5kg- 13.34m
- Kempski Bartosz- rzut dyskiem 1,5kg- 42.03m
- Kosiorek Piotr- bieg na dystansie 100m- 11.99
- Bednarski Przemysław- bieg na dystansie 1000m- 2:52.80 ( rekord życiowy )
- Marciniak Cezary- bieg na dystansie 1000m- 3:00.75 ( rekord życiowy )
- Pawłowska Magdalena- bieg na dystansie 600m- 1:52.05
- Kwiatkowski Jakub- bieg na dystansie 300m ppł- 43.94 ( rekord życiowy )
- Popławski Radosław- pchnięcie kul ą 5kg- 10.16m
- Popławski Radosław- rzut dyskiem 1kg- 36.03m
- Zając Aleksandra- bieg na dystansie 100m- 14. 68
- Zając Aleksandra- skok w dal- 4.09m
- Górowska Patrycja- bieg na dystansie 600m- 2:01.91 ( rekord życiowy )
- Kula Izabela- skok wzwyż- 1.35cm
Szerszenie powróciły z obozu
W dniach 31.07- 12.08 dzieci i młodzież z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia przebywała na lekkoatletycznym obozie sportowym w Pucku zorganizowanym we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. W zgrupowaniu wzięło udział 13 zawodniczek i 7 zawodników, którzy pod okiem trenerów Piotra Wyroby i Tomasza Dróżdża uczestniczyli w dwóch treningach dziennie.
Celem tego obozu było propagowanie sportu, integracja, przezwyciężanie własnych słabości podczas treningów, a przede wszystkim kolejnym etapem przygotowań do drugiej części sezonu, który jest najważniejszy dla zawodników z kategorii młodzika, którzy przygotowują się do Międzynarodowego Trójmeczu Lekkoatletycznego i Eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików.
W czasie wolnym od zajęć zawodnicy przebywali nad wodą, gdzie uczestniczyli w grach i zabawach w morzu i na plaży. Również w wolnych chwilach w sali konferencyjnej mieli możliwość oglądania Igrzysk Olimpijskich, gdzie z innymi uczestnikami obozu mocno dopingowała w startach naszym Olimpijczykom. Wieczorami nasi zawodnicy wraz z zaprzyjaźnioną grupą ze Zgorzelca i z innych klubów brali udział w dyskotekach i ognisku organizowanych przez kierownictwo ośrodka.
Zawodnicy uczestniczyli również w wycieczkach do Władysławowa ( 2razy ), Helu i Gdyni, gdzie zwiedzali najatrakcyjniejsze miejsca. We Władysławowie zwiedzili m. in. Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich ?Cetniewo? oraz aleje gwiazd sportu, w Helu Mierzeje Helską, a w Gdyni port, Skwer Kościuszki na którym cumują m. in. niszczyciel ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza, który mieli okazję zwiedzić od środka.
Obóz ocenić można w sposób bardzo udany. Zarówno od strony merytorycznej jak i wychowawczej. Trzeba pochwalić zawodników za wytrwałość i determinację jaką włożyli w treningi oraz za zmęczenie towarzyszącemu każdemu z nich po treningach. Wyniki osiągane przez zawodników, ich zaangażowanie i systematyczna praca bardzo dobrze rokują na drugą część sezonu, który rozpoczyna się startem już 1 września we Wrocławiu. Trzynaście dni szybko minęło i mimo, że wielu chętnie zostałaby dłużej, trzeba było wracać.
W obozie sportowym uczestniczyli: Bednarski Przemysław, Chomiuk Roksana, Górowska Patrycja, Kaczmarska Kamila, Kaniewska Wiktoria, Karczewska Żaneta, Kempski Bartosz, Kosiorek Piotr, Kula Izabela, Kwiatkowski Jakub, Marciniak Cezary, Mikołajczak Joanna, Paul Zbigniew, Pawłowska Magdalena, Popławski Radosław, Wajs Natalia, Walińska Marta, Wanat Sandra, Zając Aleksandra, Zieleniecka Monika.
Warto dodać, że dwójka naszych zawodników Piotr Kosiorek i Radosław Popławski zaraz po przyjeździe ponownie wyjedzie na obóz sportowy, tym razem Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Słubicach.
Podziękowanie dla sponsorów
Sport, zwłaszcza dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju i samorealizacji. Aby mogli go uprawiać potrzebni są jednak ludzie ?dobrego serca?. Dlatego trenerzy i zawodnicy MKS ?Szerszeń? Bogatynia pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom za okazaną pomoc finansową jaką udzieliliście Państwo naszym zawodnikom na obóz sportowy w Pucku. Podziękowania kierowane są dla:
Andrzeja Grzmielewicza- Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia
Daniela Fryca- Sekretarza Miasta i Gminy Bogatynia
Henryka Komarnickiego- radnego Miasta i Gminy Bogatynia, firma BUD- REM
Krzysztofa Gnacego- radnego Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzeja Remiana- Naczelnika Wydziału Podatkowego
Ewy Hołowińskiej- nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni
Radzie Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatynia
Szerszenie wystartowały na OOM
W dniach 20-22 lipca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w sprzyjających warunkach pogodowych rozegrana została 18 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na lekkoatletycznej bieżni stawili się najlepsi zawodnicy z kraju w kategorii wiekowej 1995-1996, którzy prawo startu w Mistrzostwach Polski uzyskali we wcześniejszych eliminacjach międzywojewódzkich oraz na podstawie krajowych tabel rankingowych.
W tak doborowym towarzystwie znalazło się trzech zawodników ?Szerszenia?: Bartosz Kempski , Agata Wiśniewska i Sandra Wanat. Najlepiej z naszej trójki wystartował Bartek, ubiegłoroczny czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie młotem. Bartek, w pierwszym roku juniora młodszego zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W pierwszym dniu, w eliminacjach posłał młot ( 5kg ) na odległość 54.07 m. co dało mu pewny awans do finału i nowy rekord życiowy. W drugim dniu już w konkursie finałowym, Bartek w swojej najlepszej próbie uzyskał wynik 53.09 m. co pozwoliło mu w końcowej rywalizacji zająć wysokie 8 miejsce! W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji w eliminacjach przystąpiły nasze dwie oszczepniczki. Agata w swojej najlepszej próbie oddała rzut na odległość 37.28 m. Mimo nowego rekordu życiowego nie zdołała awansować do finału, kończąc ostatecznie zawody na 15 miejscu. Wyjazdu na Mistrzostwa Polski nie będzie najlepiej wspominać Sandra, która w rzutach eliminacyjnych trzykrotnie miała próby nieudane ( tzw. spalone ) i nie została sklasyfikowana na żadnym miejscu.
Bartkowi, Agacie i Sandrze oraz trenerowi Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy samego awansu do Mistrzostw Polski i osiągniętych w nich wyników sportowych oraz godnego reprezentowania klubu Szerszeń oraz Miasta i Gminy Bogatynia życząc w przyszłym sezonie miejsc na podium w mistrzowskich zawodach.
Dwa medale podczas MDS Młodzików
20 maja 2012 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w kategorii młodzika. W zawodach wzięła udział skromna 6-osobowa reprezentacja młodych Szerszeni, którzy z zawodów powrócili z dwoma medalami. Piotr Kosiorek podopieczny trenera Piotra Wyroby w biegu finałowym na dystansie 100m z czasem 11.93 ( 11.80 elim.) wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.
Tez sam zawodnik w drugiej konkurencji w biegu na 300m z czasem 40.67 zajął 8 miejsce. Drugi medal wywalczył Przemysław Bednarski. Podopieczny trenera Tomasza Dróżdża w biegu na dystansie 600m uplasował się na trzecim miejscu podium z czasem 1:32.27 co jest jego nowym rekordem życiowym. W tym samym biegu Zbigniew Paul zakończył rywalizację na 9 miejscu z czasem 1:42.75. Bardzo dobry występ zaprezentował Radosław Popławski, który dwukrotnie otarł się o podium kończąc rywalizację na czwartych miejscach. Podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa w pchnięciu kulą ( 5kg ) uzyskał wynik 10.97, następnie w rzucie dyskiem ( 1kg ) osiągnął wynik 36.96m. W skoku wzwyż młodziczek na 5 miejscu z wynikiem 1.35m zajęła Anna Dworak. Ta sama zawodniczka, w swojej koronnej konkurencji w skoku w dal niestety oddała trzy nieudane skoki i konkurs zakończyła na 13 miejscu z wynikiem 4.13m.
Płotkarz Jakub Kwiatkowski w biegu na 300m ppł. W końcowej rywalizacji uplasował się na dobrym 6 miejscu z czasem 45.55. W drugiej konkurencji w biegu na 110m ppł zajął 9 lokatę. Czas 18.91 jest jego nowym rekordem życiowym.
Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy występu i uzyskania dobrych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
Trwa dobra passa Szerszenia
Kolejny udany występ zaprezentowali lekkoatleci Szerszenia, którzy 12 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wzięli udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach tych udział wzięła 10-osobowa reprezentacja Szerszenia, która zdobyła sporo czołowych miejsc i z zawodów wróciła z dziewięcioma medalami i nowymi rekordami życiowymi.
Sprinter Piotr Kosiorek dwukrotnie pobił swoje rekordy życiowe. W biegu na dystansie 100m z czasem 11.80 zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzika, natomiast w biegu na 200m osiągnął czas 24.69. Kulomiot Bartosz Kempski dwukrotnie stanął na podium. W rzucie dyskiem (1.5 kg) z wynikiem 40.89m stanął na drugim stopniu podium poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcie , natomiast w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12.75m zajął miejsce trzecie. Inny kulomiot, Radosław Popławski z rekordem życiowym w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 11.18m zajął miejsce trzecie w kategorii młodzika, natomiast w rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 38.81m zajął miejsce drugie. Agata Wiśniewska w pchnięciu kulą (3 kg) stanęła na drugim stopniu podium, a wynikiem 11.00m poprawiła rekord życiowy.
Oszczepniczka Sandra Wanat zajęła miejsce drugie w rzucie oszczepem (500g) z wynikiem 33.38m. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się biegaczki na dystansie 600m, które poprawiły swoje rekordy życiowe. Joanna Mikołajczak była pierwsza z wynikiem 1:50.32 w kategorii klas V, Magdalena Pawłowska z czasem 1:50.34 zajęła miejsce drugie w kategorii klas VI, a Patrycja Górowska w kategorii klas V z wynikiem 2:04.70 uplasowała się na miejscu piątym.
Pozostałe wyniki:
Anna Dworak- 100m- 14.21
Anna Dworak- skok w dal- 4.23m
Przemysław Bednarski- 600m- 1:38.89
Agata Wiśniewska- rzut dyskiem (1kg)- 30.45m
Agata Wiśniewska- rzut oszczepem (500g)- 31.18m
Wszystkim zawodnikom i trenerom Tomaszowi Pistiolis, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie gratulujemy udanego udziału w zawodach i życzymy pomyślnych startów i wyników w kolejnych startach.
2012-05-12 Wrocławska Olimpiada Młodzieży – Wrocław
Trwa dobra passa Szerszenia
Kolejny udany występ zaprezentowali lekkoatleci Szerszenia, którzy 12 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wzięli udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach tych udział wzięła 10-osobowa reprezentacja Szerszenia, która zdobyła sporo czołowych miejsc i z zawodów wróciła z dziewięcioma medalami i nowymi rekordami życiowymi.
Sprinter Piotr Kosiorek dwukrotnie pobił swoje rekordy życiowe. W biegu na dystansie 100m z czasem 11.80 zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzika, natomiast w biegu na 200m osiągnął czas 24.69. Kulomiot Bartosz Kempski dwukrotnie stanął na podium. W rzucie dyskiem (1.5 kg) z wynikiem 40.89m stanął na drugim stopniu podium poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcie , natomiast w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12.75m zajął miejsce trzecie. Inny kulomiot, Radosław Popławski z rekordem życiowym w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 11.18m zajął miejsce trzecie w kategorii młodzika, natomiast w rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 38.81m zajął miejsce drugie. Agata Wiśniewska w pchnięciu kulą (3 kg) stanęła na drugim stopniu podium, a wynikiem 11.00m poprawiła rekord życiowy.
Oszczepniczka Sandra Wanat zajęła miejsce drugie w rzucie oszczepem (500g) z wynikiem 33.38m. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się biegaczki na dystansie 600m, które poprawiły swoje rekordy życiowe. Joanna Mikołajczak była pierwsza z wynikiem 1:50.32 w kategorii klas V, Magdalena Pawłowska z czasem 1:50.34 zajęła miejsce drugie w kategorii klas VI, a Patrycja Górowska w kategorii klas V z wynikiem 2:04.70 uplasowała się na miejscu piątym.
Pozostałe wyniki:
Anna Dworak- 100m- 14.21
Anna Dworak- skok w dal- 4.23m
Przemysław Bednarski- 600m- 1:38.89
Agata Wiśniewska- rzut dyskiem (1kg)- 30.45m
Agata Wiśniewska- rzut oszczepem (500g)- 31.18m
Wszystkim zawodnikom i trenerom Tomaszowi Pistiolis, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie gratulujemy udanego udziału w zawodach i życzymy pomyślnych startów i wyników w kolejnych startach.
2012-05-12 Wrocławska Olimpiada Młodzieży – Wrocław