Miesiąc: wrzesień 2014

Rewelacyjny występ na MMM

Znakomity i historyczny występ zanotowali zawodnicy MKS Szerszenia Bogatynia podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików obejmujących województwo dolnośląskie i lubuskie, które 13 września odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zawody były również ostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 27- 28 września odbędą się w Zielonej Górze.

11- osobowa grupa naszych najmłodszych zawodników z rocznika 1999- 2000 odniosła historyczny sukces zdobywając we Wrocławiu 7 medali: 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

Największą niespodziankę sprawiła nam 14- letnia Olga Wirwińska, która w gronie 17 zawodniczek wywalczyła w chodzie na 3 km złoty medal i kwalifikację do Mistrzostw Polski. Nasza zawodniczka od wakacji zaczęła trenować chód sportowy. Wcześniej specjalizowała się w biegach średnich, jednak nie osiągała w nich znaczących wyników. Wraz z trenerem Piotrem Wyrobą postanowiła spróbować swoich sił właśnie w chodzie sportowym. Bardzo szybko opanowała na dobrym poziomie technikę chodu. Jej start w zawodach był jej pierwszym startem i to jak bardzo udanym. Czasem 19:07.61 s poprawiła o 49 sekund 13- letni rekord klubu.

Bardzo dobrze zaprezentował się podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa, Dawid Żelazo, który na podium stanął dwukrotnie. Złoto wywalczył w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą 5 kg, którą w najlepszej próbie posłał na odległość 13.69 m ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Natomiast zawodnik w rzucie dyskiem wywalczył srebrny medal wynikiem 44.50 m.

Podopieczny trenera Tomasza Dróżdża, skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz pokonując poprzeczkę na wysokości 1.75 m zdobył srebrny medal. Ten sam zawodnik wystartował również w biegu na 300m ppł uzyskując czas 45.14 s i w końcowej rywalizacji zajął dobre 7 miejsce.

Kolejne medale zdobyli biegacze, podopieczni trenera Piotra Wyroby, którzy w swoich konkurencjach poprawili swoje rekordy życiowe, i tak:

Srebrny medal wywalczył w biegu na dystansie 300m ppł Cezary Marciniak, który linię mety przekroczył z czasem 40.89 s ustanawiając również nowy rekord klubu o ponad 2 sekundy.

Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska tym razem musiały uznać wyższość zawodniczki ze Świdnicy, która popisała się świetnym finiszem. Magda przybiegła o 0,71 s za zwyciężczynią uzyskując czas 1:40.90 s i tym samym mogła cieszyć się ze zdobycia srebrnego medalu. Jej klubowa koleżanka, Patrycja zdobywając brązowy medal przybiegła niewiele za nią uzyskując na mecie czas 1:41.04 s.

Pozostała piątka młodzików również nie zawiodła i osiągnęła następujące wyniki:

Katarzyna Oliasz w rzucie młotem 3 kg wynikiem 32.79 m zajęła wysokie 5 miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Natomiast w rzucie dyskiem 0,75 kg wynikiem 22.59 m uplasowała się na 14 miejscu. Joanna Mikołajczak w biegu na dystansie 600m czasem 1:49.26 s zajęła 6 miejsce.

Aleksandra Zając w skoku w dal wynikiem 4.53 m zajęła 7 miejsce. Emilia Weg w biegu na 300m zajęła 18 miejsce z czasem 48.21 s. Weronika Szwed w biegu na dystansie 300m czasem 48.54 s zajęła 19 miejsce, a w biegu na 100m czasem 14.45 zajęła 20 miejsce. W zawodach poza konkursem w ramach mitingu wystartowało jeszcze trzech naszych zawodników. Anna Dworak, która przygotowuje się do swojego debiutu w 3- skoku, w biegu na dystansie 100m uzyskała przy wietrze -1.4 m/s czas 13.35 s. W kategorii dzieci starszych, Zuzanna Brzuchalska nasza utalentowana 11- letnia biegaczka w biegu na dystansie 300m uzyskała bardzo dobry czas 52.89 s poprawiając znacząco swoją życiówkę. Natomiast w tej samej kategorii, Remigiusz Spich na tym samym dystansie czasem 45.73 s poprawił o 7 sekund swój rekord życiowy.

MKS Szerszeń Bogatynia spośród 34 sklasyfikowanych klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego z dorobkiem 20 pkt zajął wysokie 8 miejsce. Natomiast wśród dolnośląskich klubów znakomite 4 miejsce.

Teraz przed naszymi młodymi zawodnikami najważniejszy start w sezonie- Mistrzostwa Polski Młodzików. Nasz Klub, Miasto i Gminę Bogatynia oraz nasze województwo reprezentować będą: Wojciech Pichowicz w skoku wzwyż, Olga Wirwińska w chodzie na 3 km, Patrycja Górowska i Magdalena Pawłowska w biegu na 600m, Cezary Marciniak w biegu na 300m ppł. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Dawida Żelazo, który podczas treningu doznał poważnej kontuzji kolana i jego występ mimo kwalifikacji jest mocno zagrożony.

Wszystkim naszym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy tak wspaniałego występu w zawodach, a naszym reprezentantom na Mistrzostwa Polski życzymy powodzenia. Obyście z tych mistrzostw wrócili w pełni zadowoleni. Trzymamy kciuki.

Mecz Polska Niemcy Czechy

6 września na zgorzeleckim stadionie, przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrany został lekkoatletyczny mecz młodzików pomiędzy reprezentacjami z Dolnego Śląska, Saksonii i Okręgu Liberec. Wśród powołanych przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki znalazło się pięcioro naszych zawodników: Dawid Żelazo, Wojciech Pichowicz, Patrycja Górowska, Magdalena Pawłowska i Cezary Marciniak.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony stając czterokrotnie na podium i dwukrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Najbardziej wartościowy wynik osiągnął Cezary Marciniak, który wygrywając w biegu na dystansie 300m uzyskał czasem 37.56 s nową życiówkę i nowy rekord klubu.

Również z nowym rekordem życiowym z zawodów powróciła Magdalena Pawłowska, która w biegu na dystansie 1000m linię mety przekroczyła jako druga z czasem 3:11.31 s, poprawiając jednocześnie o 5 sekund własny rekord klubu.

W skoku wzwyż Wojciech Pichowicz pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75 m zajął w konkursie 2 miejsce.

Również na podium stanął Dawid Żelazo w konkursie rzutu dyskiem. Nasz zawodnik w najlepszej próbie uzyskał wynik 45.30 m zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Ten sam zawodnik wystartował również w swojej koronnej konkurencji, czyli w pchnięciu kulą. Niestety ten konkurs zupełnie nie zaliczył do udanych. W pierwszych pięciu próbach zawodnik nie zaliczył żadnej odległości. Kulę wypychał za promień lub nie utrzymywał przy pchnięciu równowagi i wychodził poza koło. Dopiero w szóstej próbie, w pchnięciu z miejsca uzyskał zaledwie 12.38 m co pozwoliło zając zawodnikowi 4 miejsce.

Również jako czwarta linię mety przekroczyła w biegu na dystansie 600m Patrycja Górowska, która nie wytrzymała na ostatniej prostej tempa i uzyskała czas 1:44.38 s.

W klasyfikacji drużynowej po 30 konkurencjach Reprezentacja Dolnego Śląska zajęła 2 miejsce z dorobkiem 249 pkt, z czego 27 pkt zdobyli nasi zawodnicy. Wygrała z wynikiem 257 pkt Reprezentacja z Saksonii, a na trzecim miejscu Reprezentacja z Okręgu Liberec z wynikiem 158 pkt.

Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Dolnego Śląska w tych zawodach.

2014-09-06 Mecz Młodzików – Zgorzelec

Powakacyjny miting

Po przerwie wakacyjnej i sportowych obozach zawodnicy Szerszenia rozpoczęli drugą część sezonu lekkoatletycznego, biorąc udział w mitingu inauguracji roku szkolnego, który 31 sierpnia odbył się we Wrocławiu. Niestety, kilku naszych zawodników nie wystartowało w zawodach, ponieważ zawody zostały przerwane z uwagi na przechodzącą burzę i silne opady deszczu. Tym zawodnikom, którym pogoda jeszcze dopisała wystartowała ze zmiennym szczęściem i wyniki u niektórych nie do końca można uznać za satysfakcjonujące.

 

 

Młodzicy, juniorzy i juniorzy młodsi:

  • Dawid Żelazo- dysk 1kg- 46.80 rekord życiowy
  • Magdalena Pawłowska- 600m- 1:41.75s 0,4s gorzej od rekordu życiowego
  • Patrycja Górowska- 600m- 1:42.52s 0,27s gorzej od rekordu życiowego
  • Joanna Mikołajczak- 600m- 1:48.84s SB
  • Marta Walińska- 300m- 48.02s rekord życiowy
  • Weronika Szwed- 300m- 48.21s, 100m- 14.35s
  • Emilia Weg- 300m- 48.74s
  • Anna Dworak- 100m- 13.28s
  • Aleksandra Zając- 100m- 14.46s
  • Bartosz Kempski- młot 6kg- 52.23m
  • Olga Wirwińska- 600m- 2:08.34s
  • Piotr Kosiorek- 100m- 12.21s kontuzja
  • Radosław Popławski- dysk 1,5kg- nie zaliczona żadna próba

Dzieci młodsze i starsze:

  • Karol Górowski- 1000m- 3:35.72s
  • Beata Sopoćko- 300m- 55.00s w dal- 3.78m
  • Izabela Sopoćko- 56.18s rekord życiowy, w dal- 3.08m
  • Maciej Wolniewicz- 100m- 13.20s

Nie wystartowali:

  • Wojciech Pichowicz- skok wzwyż
  • Cezary Marciniak- 300m ppł
  • Dawid Żelazo- pchnięcie kulą
  • Maciej Wolniewicz- 300m
  • Karol Kaczor- skok wzwyż
  • Kamil Walczak- 300m

Obóz KWM w Poznaniu

Pięcioro zawodników bezpośrednio z obozu w Rewalu udała się na 10-dniowe zgrupowanie sportowe Kadry Wojewódzkiej Młodzików, które w terminie 14-23 sierpnia odbyło się w Poznaniu. Zawodnicy powołani do kadry wojewódzkiej przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki to: kulomiot Dawid Żelazo, skoczek Wojciech Pichowicz oraz biegacze Magdalena Pawłowska, Patrycja Górowska i Cezary Marciniak. Również w roli trenerów kadry DZLA wyróżnił i powołał na w/ w zgrupowanie trenera Tomasza Pistiolisa oraz Piotra Wyrobę.

Zawodnicy pod ich okiem oraz innych trenerów kadry m.in. Tomasza Markowskiego, Marka Bialica i Krzysztofa Hamera kontynuowali proces szkolenia i szlifowali swoją formę przed wrześniowymi zawodami.

Podczas obozu, zawodnicy wzięli udział w zawodach Kids Athletics, którym towarzyszyła dawka dobrego humoru. Warto dodać, że wśród dziesięciu zespołów, w których każdy składał się z ośmiu zawodników, znalazł się zespół złożony z trenerów. Trenerzy w składzie: Damian Kordasiewicz, Bartosz Gruman, Justyna Serafińska, Józef Marcinów, Paweł Olszański, Dariusz Łomański, Krzysztof Hamer oraz Piotr Wyroba nie dali szans o wiele młodszym zawodnikom i zwyciężyli w końcowej rywalizacji.

Jak podkreślają nasi trenerzy oba obozy zarówno ten w Rewalu jak i w Poznaniu zostały w pełni wykorzystane i mamy nadzieję, że zaowocują one sukcesami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz w Mistrzostwach Polski.

2014-08-23 Zgrupowanie – Poznań

Szerszeń po obozie w Rewalu

Jak co roku zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia w okresie wakacyjnym uczestniczą w obozach sportowych. W tym roku nie mogło być inaczej. 22-osobowa grupa zawodników i zawodniczek w okresie 02-14 sierpnia wzięła udział w obozie sportowym.

W tym roku klub podjął decyzje o zmianie miejscowości. Dotąd przez ostatnie lata klub wielokrotnie wyjeżdżał do Pucka. W tym roku miejscem zgrupowania była nadmorska miejscowość, Rewal.

Zawodnicy wraz z kadrą trenerską zamieszkiwali w ośrodku wypoczynkowym Tasarz. Warunki pobytowe były rewelacyjne, a sympatyczne panie kucharki swym domowym jedzeniem sprawiały, że nikt nie czuł się głodny.

Celem obozu było dalsze przygotowanie kondycyjne i siłowe do drugiej części sezonu lekkoatletycznego. Zawodnicy trenowali 2 razy dziennie: w terenie, na 300 metrowym stadionie wyłożonym tartanem oraz na siłowni. Dziesiątki kilometrów przebieganych, oddanych setki rzutów i skoków, tony przerzuconych na siłowni, mnóstwo wylanego potu, tak pokrótce można opisać czas spędzony na treningach.

Oprócz mozolnych treningów zawodnicy mieli również czas dla siebie wykorzystując go w rozmaity sposób m.in. na: odpoczynek i regenerację sił, na poznawanie nowych znajomości z lekkoatletami z Opoczna przebywającymi w tym samym ośrodku, na siatkówce plażowej przy ośrodku, na spacerach, zakupach, jak również na plażowaniu i kąpielach, gdyż trzeba przyznać słoneczna pogoda dopisywała.

Obóz ocenić można w sposób bardzo udany. Zarówno od strony merytorycznej jak i wychowawczej. Obyło się również bez poważniejszych urazów i kontuzji. Trzeba pochwalić zawodników za wytrwałość i determinację jaką włożyli w treningi oraz za zmęczenie towarzyszącemu każdemu z nich po treningach.

Dwanaście dni szybko minęło i mimo, że wielu chętnie zostałaby dłużej, trzeba było wracać.

W obozie uczestniczyli: Brzuchalska Zuzanna, Dworak Anna, Górowska Patrycja, Górowski Karol, Kaczor Karol, Marciniak Cezary, Pawłowska Magdalena, Pichowicz Wojciech, Remian Igor, Smolarek Aniela, Sopoćko Beata, Sopoćko Izabela, Spich Remigiusz, Szcześ Fabian, Szwed Weronika, Walczak Kamil, Walińska Marta, Wirwińska Olga, Wolniewicz Maciej, Zając Aleksandra, Zieleniecka Monika, Żelazo Dawid oraz kadra trenerska: Piotr Wyroba, Tomasz Dróżdż, Tomasz Pistiolis.

2014-08-20 Obóz – Rewal